Ogłoszenia parafialne 16.08.2020

*** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek wspomnienie Św. Jacka, kapłana

– w czwartek wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie Św. Piusa X, papieża,

– w sobotę wspomnienie NMP Królowej ,

1…. Jutro  17 – go o godz. 17.00 Msza i nabożeństwo ku czci Św. Teresy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2…. Najbliższe spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek 27 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.00. zapraszam.

3…..W miniony piątek przeżywaliśmy piękne wydarzenie przekazania naszej parafii przez opata Ojców Cystersów w Jędrzejowie  relikwii bł. Wincentego Kadłubka. Pragnę serdecznie podziękować osobom, które złożyły ofiary na nowy relikwiarz, osobom zangażowanym w przygotowanie Mszy św. i adoracji, uczestnikom tej uroczystości. Bóg zapłać.

4…. Dziękuję osobom, które w łączności z Pieszą Kielecką Pielgrzymką na Jasną Górę modliły się codziennie w naszym kościele.

5….Decyzją ks. biskupa Jana Piotrowskiego ks. Dominik Terczyński został skierowany na studia specjalistyczne do Krakowa

W czwartek   ks. biskup dokona nominacji  nowego  wikariusza.  Ks. Dominikowi serdecznie dziękujemy za rok posługi w naszej wspólnocie. W nowym miejscu służby Kościołowi życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask, wytrwałości, darów Ducha św.. Grupa Margaretek  nieustannie się modli za kapłanów, którzy posługują w naszej parafii, bądź też w niej pracowali. I będą się modlić także w intencji ks. Dominika.

6…. Odpowiadając na apel ks. biskupa po Mszy św. możemy złożyć ofiarę na pomoc dotkniętym przez wybuch w Bejrucie.