OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.10. 2017 – 28 Niedziela Zwykła

– we środę święto Św. Łukasza Ewangelisty

–  w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

– w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię

1.Dziś przeżywamy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli  Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach  w osobach profesorów i kleryków.. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

2. W środę  Kościół wspomina Św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom Pogotowia, szpitali życzymy wytrwałości i cierpliwości w ich trudnej i odpowiedzialnej misji.

3. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Niech to będzie  czas pamięci i modlitwy za misje. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

4. Ponad 90 % aborcji w Polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu powstrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Episkopat Polski poleca modlitwie tę inicjatywę i popiera zbieranie podpisów. Aby podpis był ważny należy podać PESEL.

5.Po raz czwarty  modlitwa Różańcowa przed Najśw. Sakramentem 24 godziny w parafii od 1 do 31 października w Diecezji Kieleckiej. Nasza parafia włącza się w to piękne czuwanie z 25 na 26 października. Zapraszamy wszystkich chętnych, grupy modlitewne, Koła Różańcowe  do włączenia się  w nieustanną adorację i modlitwę do Trójcy Św. Modlimy się w intencjach własnych, Kościoła, Polski i świata. Szczegóły  podam w przyszłą niedzielę. Plakat z intencjami jest w gablocie.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad. W tradycji katolickiej czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych W duchu wiary w życie wieczne pośpieszmy z pomocą naszym zmarłym. Zanieśmy im jako wyraz wdzięczności i troski o zbawienie dar Mszy św. i modlitwy. Czynimy to zgodnie z tradycją w wypominkach. Wypominki roczne będą czytane przed Mszą św. o godz. 11.00, a półroczne przed 12.30. Wypominki jednorazowe czytamy od 2 do  8 listopada. Ofiary na wypominki tak jak w ubiegłych latach według uznania i możliwości. W dzwonnicy możemy pobrać kartki na wypominki razem z kopertami.

7.Przed tygodniem z racji XVII Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek na rzecz ubogiej, uczącej się młodzieży 1404 zł. Bóg zapłać.

8. W miniony czwartek przeżywaliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim przygotowującym figurę Matki Bożej do procesji, uczestniczącym w modlitwie w 100 lecie objawień Matki Bożej. Niech pozostanie w naszych sercach wezwanie Maryjne do modlitwy, pokuty i nawrócenia.

9. Zmarł śp. Tadeusz Czerniawski z ul. Chorzowskiej. Wieczny odpoczynek.