Ogłoszenia parafialne 15.09.2019

15 września 2019 – 24 Niedziela Zwykła

 

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie śś. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

– w środę święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika

– w piątek wspomnienie świętych męczenników z Korei

– w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła, Ewangelisty   

 

1.. Próba chóru w poniedziałek o godz. 18.00.

 

2….We wtorek  będziemy sprawować Mszę św. ku czci Św. Teresy. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo i ucałowanie relikwii naszej patronki. Zapraszamy na to nabożeństwo chętnych.

 

3…..Wyjazd ministrantów na Diecezjalne Spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 8.15 sprzed kościoła.

 

4… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców  Trzcianek przy przejeździe. Dziękujemy mieszkańcom Sitkówki przy Ośrodku Zdrowia, którzy wczoraj sprzątali kościół  oraz  za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.

 

5….W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci z plecakami szkolnymi. Dokonamy poświęcenia przyborów szkolnych.

 

6…W naszych domach jest dużo osób chorych, starszych, którzy nie mogą przybyć na niedzielną Msze św, i przyjmować Komunię św. Prosimy o zgłaszanie takich osób, których nawiedzimy w pierwsze soboty miesiąca  ze spowiedzią i Komunią św.

 

7 ….Młodzież szkolną od 6 klasy i młodzież starsza zapraszamy w czwartek na godz. 18.30 do salki parafialnej. Pragniemy założyć wspólnotę, która zajmie się  dziełami charytatywnymi i wydarzeniami istotnymi dla naszej parafii.

 

8….Kuria Diecezjalna kieruje do nas zaproszenie:

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji podczas XXXV Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 września br.. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin. Szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej diecezji kieleckiej.