OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.10. 2018 – 28 Niedziela Zwykła

– w środę wspomnienie Św. Ignacego antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– w czwartek święto Św. Łukasza Ewangelisty

–  w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

1….. Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pedagogom.  Szczęść Boże!

2…. Dziś po Mszy św. do specjalnych puszek możemy złożyć ofiarę na  fundację ,,Dzieło Nowego  Tysiąclecia’’ wspierającą młodzież uczącą się i studiującą.

3…. W środę 17 – go o godz. 17.00 Msza św. ku czci Św. Teresy. Rozważania różańcowe na podstawie tekstów Św. Teresy. Na zakończenie nabożeństwa ucałowanie relikwii naszej patronki.

4…. W czwartek  Kościół wspomina Św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom Pogotowia, szpitali życzymy wytrwałości i cierpliwości w ich trudnej i odpowiedzialnej misji

5… W przyszłą niedzielę w całej Polsce liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św.

6… W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Niech to będzie  czas pamięci i modlitwy za misje. Ofiary składane na tacę są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.

7….Po raz piąty  modlitwa Różańcowa przed Najśw. Sakramentem 24 godziny w parafii od 1 do 31 października w Diecezji Kieleckiej. Nasza parafia włącza się w to piękne czuwanie z 23 na 24 października. Zapraszamy wszystkich chętnych, grupy modlitewne, Koła Różańcowe  do włączenia się  w nieustanną adorację i modlitwę do Trójcy Św. Modlimy się w intencjach własnych, Kościoła, Polski i świata. Szczegóły  podam w przyszłą niedzielę.

8…. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad. W tradycji katolickiej czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych W duchu wiary w życie wieczne pośpieszmy z pomocą naszym zmarłym. Zanieśmy im jako wyraz wdzięczności i troski o zbawienie dar Mszy św. i modlitwy. Czynimy to zgodnie z tradycją w wypominkach. Wypominki roczne będą czytane przed Mszą św. o godz. 11.00, a półroczne przed 12.30. Wypominki jednorazowe czytamy od 2 do  8 listopada. Ofiary na wypominki tak jak w ubiegłych latach według uznania i możliwości. W dzwonnicy możemy pobrać kartki na wypominki razem z kopertami.

9…Wczoraj przeżywaliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim przygotowującym figurę Matki Bożej do procesji, uczestniczącym w modlitwie różańcowej, Mszy św. i procesji. Niech pozostanie w naszych sercach wezwanie Maryjne do modlitwy, pokuty i nawrócenia.

10…. Przed tygodniem z racji Dnia Seminaryjnego złożyliśmy na tacę 2274 zł.