OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.08. 2016 – 19 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość NMP Wniebowziętej , w środę wspomnienie Św. Jacka, kapłana, w sobotę wspomnienie Św. bernarda, opata

1…. Jutro  15 sierpnia cały Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to także Dzień Wojska Polskiego  i  96 rocznica decydującej o naszej niepodległości bitwy pod Warszawą z Armią Radziecką. Niech ten dzień będzie wspomnieniem i modlitwą za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

2….Dziękujemy  mieszkańców ulic: Wolbromskiej od nr 12, część ul. Chorzowskiej i ul. Sędziszowskiej za sprzątanie naszego kościoła. Bóg zapłać!

3…….Dziękujemy  pielgrzymom z naszej parafii uczestniczącym w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę za modlitwy ofiarowane w intencji naszej wspólnoty parafialnej. O modlitwę prosimy także uczestników pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę, która wyrusza we wtorek z par. Św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach. Dziękujemy również naszemu parafianowi, który uczestniczył w pieszej pielgrzymce z Suwałk do Wilna, aby pokłonić się i oddać cześć Matce Bożej Ostrobramskiej. Pielgrzymka ta odbywała się w lipcu, a pątnicy w trasie byli 10 dni i przemierzyli 256 km.

4…. Trwają zapisy na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 września.