OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.04. 2019 – Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                               14.04 2019 –   Niedziela Palmowa  

1…… Dziś Niedziela Palmowa, upamiętniająca uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy również Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

2…. Na sobotę na godz. 12.30 zapraszamy chętnych do sprzątania kościoła.

 

3….. W czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej sprawowanej o godz. 18.00 rozpoczniemy Święte Trzy Dni Paschalne, które trwają aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Czas ten jest szczytem całego roku liturgicznego.

                             W Wielki Czwartek po Mszy św. odbywa się przeniesienie Najśw. Sakramentu do ołtarza wystawienia, zwanego również ciemnicą. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00

                                   W Wielki Piątek zgodnie z bardzo starą tradycją nie sprawuje się Mszy św. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.30  Liturgia Wielkiego Piątku składa się : Ewangelia o Męce Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 24.00. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego.

……. W tym roku po raz dziesiąty jest organizowana w Kościele w Polsce tzw. „Noc Konfesjonałów”, czyli czas na spowiedź i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w godzinach wieczornych i nocnych. Dlatego w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek wieczorem będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

 

                             W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 9.00,10.00,  11.00, 12.00

                             W sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 rozpoczniemy uroczyste obchody Zmartwychwstania Pańskiego. Przynieśmy ze sobą świece, gdyż w czasie Eucharystii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie tych obchodów weźmiemy udział w uroczystej procesji rezurekcyjnej.

                             W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

 

4… Bóg zapłać mieszkańcom ul. Chorzowskiej przy rondzie za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5…. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary jako jałmużnę do skrzynki w kościele. Dziękuję również za dary w postaci żywności i środków czystości na rzecz potrzebujących w naszej parafii.

6…. Dziękuję wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej na Świętym Krzyżu, która odbyła się wczoraj.

      7…. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej  rozpoczyna drugą edycję zbiórki elektrośmieci na

             misje.  Dzięki tej akcji w ubiegłym roku wybudowano oddział okulistyki w szpitalu na

            Jamajce, gdzie posługują  misjonarze i misjonarki z naszej diecezji. Elektrośmieci

            można składać przy plebanii, obok żółtego kontenera, ale tylko we wtorek po

            Wielkanocy.

8…Dziś po Mszy św. możemy złożyć ofiary na młodzież, która wyjeżdża na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii.