Ogłoszenia parafialne 13.10.2019

**** W liturgii w tym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła

– w środę wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

– w czwartek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– w piątek święto Św. Łukasza Ewangelisty

 

1….. Jutro  przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pedagogom.  Szczęść Boże!

2…. Dziś po Mszy św. do specjalnych puszek możemy złożyć ofiarę na  fundację ,,Dzieło Nowego  Tysiąclecia’’ wspierającą młodzież uczącą się i studiującą.

3…. W środę 17 – go o godz. 17.00 Msza św. ku czci Św. Teresy. Rozważania różańcowe na podstawie tekstów Św. Teresy. Na zakończenie nabożeństwa ucałowanie relikwii naszej patronki.

4… Dnia 18 października będziemy obchodzić święto św. Łukasza, patrona medyków i pracowników Służby Zdrowia. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza w tym dniu do Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła przy ul Wesołej 54 w Kielcach na wspólną modlitwę o godz. 18.00.  Mszy św., której przewodniczył będzie ks. bp Jan Piotrowski. Pragniemy modlić się przez wstawiennictwo św. Łukasza w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia naszej diecezji, kapelanów, za chorych i za tych, którzy na co dzień posługują cierpiącym.

5… W przyszłą niedzielę w całej Polsce liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św.

 6… W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Niech to będzie  czas pamięci i modlitwy za misje. Ofiary składane na tacę są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.

7… Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

8… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców Zagród od strony basenu. Dziękujemy mieszkańcom  Zagród przy ulicy Krakowskiej za ofiary na kwiaty, oraz za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

9…Starosta Kielecki jest organizatorem akcji pod nazwą „Zostań Rodziną Zastępczą”, której celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego i poszukiwanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Osoby zainteresowane losem dzieci i chęcią niesienia im pomocy, mogą się zgłaszać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, ul. Wrzosowa 44; tel. 41 200 17 13; poziom „0”, pokój 45; e-mail:  sekretariat@pcprkielce.pl ; poniedziałki – piątki godz. 7.15 – 15.00. Patronatem Honorowym objął Biskup Jan Piotrowski.

10…19 października, tj. w sobotę  o godz. 19.00 w par. św. Stanisława bp w Kielcach na Barwinku będzie miał miejsce koncert muzyczny zatytułowany MUZYCY MISJONARZOM. Wystąpią min: Schola Cantorum Kielcensis, Chór Parafialny św. Stanisława bp w Kielcach, Oboista Filharmonii Śwętokrzyskiej Pan Grzegorz Kustra. Całość wydarzenia poprowadzi Pani Katarzyna Bernat.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w koncercie dedykowanemu misjonarzom i misjonarkom naszej diecezji.