Ogłoszenia parafialne 13.09.2020

13.09. 2020 –  24 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– w środę wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

– w  piątek Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patron dzieci i młodzieży

  1…. Wczoraj grupa 21 dzieci przystąpiła do I Komunii św. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą. Te dzieci przez kilka najbliższych niedziel będą w swoich uroczystych strojach przystępować do Komunii św. w naszym kościele.

       2… W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 odbędzie się  pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św.  Zapraszamy więc dzieci klas trzecich wraz z rodzicami.

        3… Także w przyszłą niedzielę, ale po  Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się  spotkanie z kandydatami do bierzmowania, czyli uczniami klasy 8-ej oraz ich rodzicami.

4….Tak jak było głoszone z woli papieża Franciszka dzisiejsza  taca w jest przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w ziemi Świętej.

5….Od kilku dni możemy cieszyć się odnowionym tabernakulum. Na drzwiczkach pojawiły się dodatkowe elementy w postaci kiści winogron, liter alfa i omega, na froncie listwy dekoracyjne, ozdobne wykończenia. Całość wyczyszczona, zabezpieczona, zakonserwowana. Zapewne przez długie lata jeszcze tabernakulum będzie nam służyło, a remont znacznie podniósł wartość estetyczną. Koszt 3000 zł. Jeszcze raz dziękuję ofiarodawcom, czyli młodzieży, która przystąpiła do bierzmowania w lipcu tego roku.

6…..Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Kielcach zaprasza osoby chcące filmować lub wykonywać zdjęcia podczas uroczystości religijnych w kościołach, na kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów. Więcej informacji www.diecezja.kielce.pl lub pod nr tel: 662310808. Przypominamy iż Konferencja Episkopatu Polski wydała w ubiegłych latach stosowne dokumenty. Nikt bez ważnego certyfikatu i aktualnej legitymacji (na odwrocie jest data i pieczęć Kurii Diecezjalnej) nie może wykonywać zdjęć i filmów w budynkach sakralnych podczas Mszy św. i nabożeństw.

                              Numer konta parafialnego 56 1240 1372 1111 0010 4652 1023