OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.08. 2016 – 19 Niedziela Zwykła

13.08. 2016 – 19 Niedziela Zwykła

1. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość NMP Wniebowziętej , w środę wspomnienie Św. Jacka, kapłana, w sobotę wspomnienie Św. bernarda, opata
  2. Dziś o godz. 19.30 Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy mieszkańców Markowizny o niesienie figury Matki Bożej.
  3. We wtorek  15 sierpnia cały Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to także Dzień Wojska Polskiego  i  97 rocznica decydującej o naszej niepodległości bitwy pod Warszawą z Armią Radziecką. Niech ten dzień będzie wspomnieniem i modlitwą za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.
  4. Dziękujemy  pielgrzymom z naszej parafii uczestniczącym w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę za modlitwy ofiarowane w intencji naszej wspólnoty parafialnej. O modlitwę prosimy także uczestników pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę, która wyrusza w środę  z parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach.
  5. Trwają zapisy na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 września.
  6. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za zgodą Kurii Diecezjalnej  przekazuje następującą informację ,, przestrzegamy przed nieuczciwymi handlowcami. W trakcie rozmów telefonicznych lub wizyt składanych w domach podają się oni za przedstawicieli administracji, gazowni, zakładu energetycznego lub dotychczasowych dostawców usług telekomunikacyjnych. Proponują rzekome obniżenie ceny za prąd, gaz czy abonament telefoniczny albo zasłaniają się potrzebą aktualizacji danych. W rzeczywistości podsuwają do podpisania nowe, często droższe, umowy. Nie zostawiają kopii dokumentów. Konsumenci orientują się, że zawarli umowę z nową firmą dopiero po otrzymaniu wysokich rachunków.’’
  7. Przy kościele stoi kontener na makulaturę, zyski ze zbiórki są przeznaczone na cele misyjne. Kontener będzie dostępny jeszcze przez około tydzień.
  8. Są już do odbioru zdjęcia dzieci z I komunii świętej.