Ogłoszenia parafialne 12.07.2020

** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– w środę wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa, doktora Kościoła

– w czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

1…. Jutro w poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo

        fatimskie.  Prosimy mieszkańców Zagród o  niesienie figurki Matki Bożej.

2…. W piątek 17 – go o godz. 17.00 Msza i nabożeństwo ku czci Św. Teresy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3… W piątek ks. bp Marian Florczyk udzielił sakramentu bierzmowania grupie 27 osób. Wraz z ks. biskupem   pragniemy podziękować młodzieży za przygotowanie się do tego sakramentu, rodzicom za wszelki trud w przekazaniu wiary. Dziękujemy ks. Dominikowi za przygotowanie młodzieży do sakramentu, państwu Kubickim za miód na potrzeby bierzmowania,  chórowi parafialnemu z p. Katarzyną za oprawę muzyczną, wszystkim, którzy pomagali w sprzątaniu i dekorowaniu kościoła. Wpłaty na zdjęcia w wysokości 25 zł. w zakrystii.

4…..Komunikat biskupa kieleckiego

        Drodzy Diecezjanie!

Cieszymy się z wyniesienia do godności arcybiskupiej Księdza Prałata Henryka Jagodzińskiego, któremu Ojciec Święty Franciszek powierza misję Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie. Tym samym posługa Księdza Arcybiskupa Nominata wpisuje się w posłanie misyjne, które Kościołowi powierzył Pan Jezus mówiąc: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna,
i Ducha Świętego” (Mt 29,19).

 Wdzięczni Ojcu Świętemu za tę nominację, pamiętajmy o modlitwie
w intencjach Ojca Świętego, a także polecajmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła i Matki Łaskawej Kieleckiej posługę Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego.

Proszę szczególnie o dar modlitwy w dniu Jego święceń biskupich, które przyjmie w Katedrze Kieleckiej 18 lipca br.

Z darem pasterskiego błogosławieństwa    Wasz Biskup † Jan Piotrowski

            Numer konta parafialnego 56 1240 1372 1111 0010 4652 1023