Ogłoszenia parafialne 11.08.2019

– we środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika,

– w sobotę wspomnienie Św. Jacka, kapłana

1…. We wtorek 13 lipca o godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo

fatimskie.  Prosimy mieszkańców Zalesia o  niesienie figurki Matki Bożej.

2…. W czwartek  15 sierpnia cały Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to także Dzień Wojska Polskiego  i  99 rocznica decydującej o naszej niepodległości bitwy pod Warszawą z Armią Radziecką. Niech ten dzień będzie wspomnieniem i modlitwą za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

3…. Co roku  wierni dekanatu Kielce Południe z 4 na 5 września czuwają przy cudownym obrazie Matki Boże Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jako parafia zamierzamy włączyć się w tę modlitwę. Zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu i modlitewnego czuwania.  Czuwanie na Jasnej Górze trwa od godz. 21.00 do 3.00. Zapisy w zeszycie w dzwonnicy.

4… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ul. Sędziszowskiej i Wolbromskiej. Dziękujemy osobom z ul. Charsznickiej, które wczoraj sprzątały kościół . Bóg zapłać

5…. Kleryckie Koło powołaniom zaprasza na rekolekcje pod hasłem: W górę… do źródła. Odbywać się one będą w dniach od 26 do 29 sierpnia 2019 roku w Domu Rekolekcyjnym Wyspa w Budzyniu koło Buska-Zdroju. Propozycja ta, jest skierowana do młodzieży męskiej szkół średnich i studentów, pragnących rozeznać swoje życiowe powołanie. Uczestnicy nie ponoszą kosztów związanych z organizacją rekolekcji, mają zapewnione wyżywienie, ubezpieczenie, zakwaterowanie oraz dojazd. Zgłoszenia prosimy kierować do kleryków: diakona Dawida Dzienniaka – tel. 885-343-195 i Artura Pogórskiego – tel. 787-555-100 w terminie  do 20 sierpnia 2019 roku.