OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.02. 2018 – 6 Niedziela Zwykła

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                             11 lutego 2018 –   6 Niedziela Zwykła  

1….Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Według Katechizmu Kościoła Katolickiego czasem pokuty jest Wielki Post i każdy piątek w ciągu roku. W nadchodzącym czasie pokutę czynimy przez : post zwłaszcza w piątki, modlitwę i jałmużnę czyli czyny miłosierdzia wobec potrzebujących. Przeżyjmy ten czas w skupieniu, wyciszeniu, abyśmy z większą radością oczekiwali Wielkanoc. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.

  • Gorzkie Żale w niedziele  o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa śpiewana dla dorosłych w piątki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 18.00

2…..W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.45,  11.00,  17.00, 18.30. Jest to dzień ścisłego postu. Pamiętajmy, że istotą postu jest nawrócenie, czyli – jak powie prorok Izajasz – ,, uniżenie duszy przed Bogiem’’.

3….. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Warunkami są: przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencjach, które Ojciec św. nosi w swym sercu.

4….Diakonia Życia Diecezji Kieleckiej organizuje pokaz filmu „Ignacy Loyola” – o świętym, założycielu jezuitów – – w kinie Helios (Galeria Echo)we czwartek (15 lutego) o godzinie 19.30 – cena biletu 12zł. – Zgłoszenia: Paulina Toporek tel. 693 059 857 – Zgłoszenia  do wtorku do godziny 19.00 – http://loyolafilm.pl

5….Ks. Kamil Banasik , Diecezjalny Duszpasterz trzeźwości serdecznie zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości.
       Droga Krzyżowa rozpocznie się o godzinie 18.00 – 16 lutego 2018 r. w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy.
       W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. bp. Jan Piotrowskiego.
      Prezydent Miasta Kielce na to wydarzenie udostępnił bezpłatnie autobus z Kielc do Nowej Słupi.
      Szczegóły na stronie internetowej: http://www.trzezwosc.diecezja.kielce.pl
      Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zachęca wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji trzeźwości.

6…. Przed paroma dniami rodzinę państwa Pabisów z Sitkówki dotknęło nieszczęście w postaci pożaru domu. Korzystają oni z życzliwości sąsiadów, którzy przyjęli ich pod swój dach. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej.  Na myśl o tym nieszczęściu brzmią w naszych uszach słowach Pana Jezusa, znane jako uczynki miłosierne co do duszy – ,, głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać…Przyjdźmy z pomocą naszym braciom i siostrom w potrzebie. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. wesprzyjmy rodzinę p. Pabisów ofiarą składaną do puszek. Z góry składam ofiarodawcom podziękowanie. Bóg zapłać osobom, które już się zaangażowały w pomoc poszkodowanym.