Ogłoszenia parafialne 10 listopada 2019

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

– we wtorek wspomnienie Św. Jozafata, biskupa, męczennika

– w środę wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i

                    Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 

1…Dziś w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W bieżącym roku dzień ten poświęcony będzie sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym. W Sudanie Południowym mieszka ok. 12 mln ludzi.  Ponad 3,5 miliona pozbawionych jest dachu nad głową, dodatkowo 2 miliony błąka się po bezdrożach, ukrywając się przed pewną śmiercią, a 1,5 miliona już opuściło kraj.  UNICEF informuje, że w Sudanie Południowym niemal milion dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywionych. Śmierć głodowa grozi 50 tysiącom z nich. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ten biedny, zniszczony wojna domowa kraj.

2…Jutro w poniedziałek 11 listopada obchodzimy Święto narodowe. W tym dniu nie może zabraknąć modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – Polski. Zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 11.00.

3…  W imieniu parafii wystosowałem prośbę do  Zakładu Gazowniczego w Kielcach o spotkanie  mające na celu przekazanie informacji o możliwości gazyfikacji okolic kościoła. Osoby zainteresowane proszone są o przybycie na plebanię w środę 13 listopada o godz. 16.30.

4… Wyjazd na czuwanie Margaretek do Imbramowic w piątek o godz.17.30. Autokar podjedzie także na Sitkówkę.

5… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulicy Zalesie, numery nieparzyste i ul. Wodna. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Garbarskiej za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

6….Wyjazd młodzieży do Sandomierza w sobotę o godz. 8.15. Koszt 60 zł.

7… W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8….W przyszłą niedzielę  obchodzić będziemy 3. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie . Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do modlitwy za ubogich i z ubogimi oraz do konkretnych dzieł miłosierdzia. Propozycją Caritas  jest akcja Torba Miłosierdzia, czyli pamięć i wsparcie potrzebujących przez produkty pierwszej potrzeby. Torby możemy pobrać w dzwonnicy, włożyć produkty niepsujące się i dostarczyć do kościoła. Torby Miłosierdzia będą wyrazem naszej troski o potrzebujących, zwłaszcza ,że zbliża się Boże Narodzenie.

9…..W diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach koło Kielc organizowany jest w dniach 29 listopada-1 grudnia br. „Weekend z lectio divina”. Lectio divina to praktyka modlitewna w oparciu o Pismo Święte.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną ożywić swoją wiarę poprzez rozważanie słowa Bożego. Spotkanie prowadzi ks. Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach. Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie w gablocie.

10… Z naszej wspólnoty do wieczności odeszłi śp. Eugeniusz Trojanowski i  śp. Janina Dziewięcka, Pogrzeb śp. Janiny we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….