OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.12. 2017 – II niedziela Adwentu

10.12.2017 –   2 Niedziela Adwentu

– w środę wspomnienie Św. Łucji dziewicy, męczennicy

– w czwartek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana, doktora Kościoła

1… W środę na mszę św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

2….Od przyszłej niedzieli – początek drugiej części Adwentu, stanowiącej bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Na Mszach świętych o godz. 17.00 będziemy modlić się Nowenną do Dzieciątka Jezus.

3…W dzwonnicy możemy nabyć małe świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom w cenie od 5 zł. Dużych świec już nie ma.

4…Do nabycia tygodniki katolickie oraz nowy numer dwumiesięcznika  ,, Miłujcie się’’. Zachęcamy do lektury.

5…. W adwencie chcemy  przyjść z posługą do chorych, którzy pragną się przygotować do Bożego Narodzenia. Prosimy o zgłaszanie chorych do wizyty.

6…W dzwonnicy możemy nabywać poświęcone opłatki.

7…. Sakrament bierzmowania przyjmie nasza młodzież 4 czerwca o godz. 17.00 z rąk ks. bp Mariana Florczyka.

8… Wczoraj święcenia biskupie przyjął ks. dr Andrzej Kaleta. Konsekracji dokonał ks. bp Jan Piotrowski, homilię wygłosił i przewodniczył Mszy św. ks. kard. Stanisław Dziwisz. Na konsekracji byli obecni : nuncjusz apostolski w Polsce ks. arcybiskup Salvatore Pennacchio, ks. metropolita arcybiskup Marek Jędraszewski z Krakowa  oraz wielu innych biskupów. Niech nasza modlitwa w intencji nowego biskupa będzie wyrazem naszej życzliwości i troska o Kościół.

9… Dziękuję ks. Piotrowi Worwie za przeprowadzone rekolekcje, modlitwę, świadectwo wiary. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a przeznaczone na budowę kościoła we Lwowie – Brzuchowicach.