OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.03. 2019 – I Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                               10 .03 2019 –   I Niedziela Wielkiego Postu  

1….W Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach  przy ul. Wesołej 54 w dniach od 15 do 17 marca 2019 r. odbędą się wielkopostne rekolekcje dla nauczycieli. W piątek i sobotę msze święte z nauką będą o godz. 18.30. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marek Studenski –  z diecezji bielsko-żywieckiej.

 

2….Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej zapraszają na spotkanie z Piotrem Kowalczykiem – Tau, raperem, producentem muzycznym, beatboxerem. Spotkanie odbędzie się 16 marca o godz. 18.30 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Św. Stanisława Kostki.

 

3….W przyszłą 2 niedzielę Wielkiego Postu, zwaną ,, ad gentes’’, od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. do puszek możemy złożyć ofiarę na ten piękny cel.

 

4….Caritas Diecezjalna z myślą o kształtowaniu ducha ofiary przez dzieci, ale także i dorosłych przekazała nam pewną  ilość skarbonek wielkopostnych. Do nich możemy zbierać drobne, zaoszczędzone przez wyrzeczenia wielkopostne kwoty,  które zostaną przekazane potrzebującym w naszej parafii.

 

5….Piękną praktyką  w tym czasie Wielkiego Postu są dary składane na rzecz potrzebującym w naszej parafii.  Najlepiej dostarczyć produkty spożywcze niepsujące, o dłuższym terminem ważności.

 

6…..Zachęcamy do zbiórki na kwiaty do Grobu Bożego i jednocześnie dziękujemy za dotychczasowe ofiar.

 

7… W sobotę 6 kwietnia jest organizowany wyjazd do Kałkowa na przedstawienie teatralne – Misterium Męki Pańskiej. Cena przejazdu i biletu 35 zł. zgłoszenia przyjmuje p. Bożena Wotlińska.

 

8….Otrzymaliśmy nowe numery , Miłujcie się’’, ,, List do Pani’’, ,, Misje dzisiaj’’. Zapraszamy do lektury.

9….Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz piąty Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana”. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek (22 marca 2019 r.) o godz. 20:00, Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Dąbrowa).

Bliższe informacje na stronie internetowej.

 

10…. W poniedziałek 11 marca w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie prezydenta miasta, radnych, mieszkańców poświęcone problemom osób mieszkających na obrzeżach Kielc. Szczegóły w gablocie.

 

11…..Do wieczności odeszła śp. Halina Niedzielska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..