Ogłoszenia parafialne 1.12.2019

 **** W liturgii w tym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

 

1…Rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czasu przygotowania do obchodów Narodzenia Pańskiego. Aby dobrze, pobożnie i owocnie przeżyć te święta skorzystajmy z duchowej skarbnicy Kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy codziennie na Roratach o godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami adwentowymi. 

2…W tym tygodniu przypada wspomnienie  Św. Barbary.  Swoje święto obchodzą górnicy. W czwartek  godz. 8.00 będziemy się modlić we Mszy św. w ich intencji, a w szczególności za pracowników Zakładu Trzuskawica i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3…Również w czwartek o godz. 9.15 ks. bp Marian Florczyk odprawi Mszę św. w intencji uczniów, ich rodziców , grona pedagogicznego, wszystkich pracowników Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach

4… W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 17.00. Po Mszy św. wszystkich chętnych  zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu.

5….W piątek rozpoczynamy  nasze rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Msze św. w piątek:

9.00,  11.00,  17.00.

– w sobotę :

9.00, 

11.00,

15.30 uczniów szkół podstawowych, zwłaszcza dzieci klasy 3 i kandydatów do bierzmowania.

 17.00

Msze św. w niedzielę jak zawsze.

 

Spowiedź: w sobotę w godz. 8.30 -12.00 oraz 17.00 – 17.30.

Dzieci z lampionami zapraszamy na godz. 17.00, sobotę na 15.30.

a w niedzielę o 12.30.

Oderwijmy się nieco od codziennych spraw i w modlitwie oraz przez spowiedź przygotujmy się na spotkanie z Bogiem w tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

 

 

 

7… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulicy Stacyjnej .  Dziękujemy mieszkańcom ulicy Chorzowskiej przy przejeździe i Klembowskiego  za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

 

8…Zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca, która tworzy Polską Wigilię” jest znakiem miłości, którą Bóg objawił człowiekowi w Jezusie Chrystusie. Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin. Ofiary za świece przeznaczone są na kolonie charytatywne, prowadzenie zajęć profilaktycznych w świetlicach, a także dożywianie i leczenie dzieci. W tym roku 10 groszy z każdej świecy trafi też na pomoc dzieciom żyjącym w skrajnej nędzy w Wenezueli.

 

9….Za tydzień, już po raz dwudziesty, za  w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami w całej Polsce.

 

 

10….Rycerze Kolumba zapraszają na Męski Różaniec który odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 08.12.2019 r. w Kielcach.

Program tego wydarzenia przedstawia się następująco:

Godz. 11.00 – Msza święta w Bazylice Katedralnej

Godz. 12.00 – rozpoczęcie modlitwy różańcowej na placu przed Katedrą i przejście do kościoła Św. Wojciecha ulicami: Duża, Rynek, Bodzentyńska, Plac Św. Wojciecha. Zakończenie modlitwy pod pomnikiem Św. Wojciecha.  

 

11…W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. na godz. 12.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Zostaną im wręczone i poświęcone medaliki. Prosimy rodziców o zakup medalików we własnym zakresie.

 

12…W dzwonnicy możemy nabywać  opłatki. Ofiary dowolne, przeznaczone na potrzeby parafii.

 

  1. Do chorych z komunią św. udamy się wyjątkowo w 2 sobotę grudnia, czyli 14 –ego.