OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.04. 2018 – Wielkanoc

1 kwietnia 2018 –    Wielkanoc

• 1….Dziękuję Ks. Tomaszowi , który troszczył się w tych dniach o przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.
  • Dziękujemy Całemu Chórowi parafialnemu pod przewodnictwem pani Katarzyny  za wielki trud w przygotowanie pięknych śpiewów w czasie całego Triduum, przez co nasza liturgia mogła być piękna i dostojna.
  • Dziękujemy wszystkim czynnie zaangażowanym w liturgię: ministrantom, wszystkim czytającym, śpiewającym psalmy, aktywnie uczestniczącym w procesji rezurekcyjnej.
  • Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Świąt: p. Piotrowi kościelnemu, p. Annie,  p. Małgorzacie Kruzel za dekorację kwiatową, osobom przygotowującym, wykonującym i pomagającym w dekoracji świątecznej, sprzątającym kościół , wszystkim, którzy przez uczestnictwo, złożone ofiary i wieloraką pomoc przyczynili się do pięknego przeżycia tych Świąt. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
  • 2….W Wielki Piątek ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie.
  • 3….W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie taca zbierana jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • 4…. W czwartek – pierwszy miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy wszystkich chętnych, kandydatów do bierzmowania z klas 2, 3 gimnazjum i 7 szkoły podstawowej. Zapraszamy również ich rodziców.
  • 5… W piątek – pierwszy miesiąca Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. Po nabożeństwie spotkanie z kołami Różańcowymi.
  • 6….W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które jest przypomnieniem, że u Boga nie ma granic miłości. Niech tegoroczne zawołanie,, Mocni w Duchu Świętym’’ rozbudzi w nas tęsknotę za Bogiem i niech wzmocni w nas ducha miłosierdzia wobec innych. Po Mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. O godzinie 15.00 zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z tekstami ,, Dzienniczka’’ Św. Faustyny. Gorąco zapraszamy na tę modlitwę.
    7…. Osoby należące do Grona Przyjaciół Seminarium prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
    8….W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30  dzieci mogą złożyć skarbonki wielkopostne z datkami na najuboższych naszej parafii.
    9… Trwają zapisy na pielgrzymkę Diecezjalną do Miechowa, która odbędzie się 14 kwietnia.