29 września 2019 – 26 Niedziela Zwykła

– w środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

–  w piątek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

– w sobotę wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

1…. We wtorek obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze św. o godz. 7.45, 11.00 . Po południu wyjątkowo o godz. 18.00 uroczysta  Msza św. z procesją i ucałowaniem relikwii naszej patronki. Zapraszamy do udziału i modlitwy. Różaniec wyjątkowo o godz. 17.30

2….. Przed nami  październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Ojciec Święty Franciszek tegoroczny październik ogłosił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Niech w tym czasie płynie do nieba modlitwa różańcowa zaniesiona w tej intencji. W dni powszednie będziemy modlić się na różańcu po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. O prowadzenie różańca prosimy :

– od poniedziałku do czwartku dzieci i młodzież

– w piątki Apostolat Maryjny

– w sobotę Koła Różańcowe naszej parafii.

3….W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 17.30 Będziemy się modlić za kapłanów i powołania kapłańskie. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4…. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź od 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci , które niedawno przystąpiły do I Komunii św. Po Mszy św.  spotkanie z Kołami Różańcowymi.

5…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

6…. W sobotę pielgrzymka Kół Różańcowych do Jędrzejowa . Wyjazd spod kościoła o godz. 8.30.

7….W przyszłą niedzielę przeżywamy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli  Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach  w osobach profesorów i kleryków. Po Mszach świętych spotkania z alumnami naszego Seminarium. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

8….Dnia 5.10.2019 r. (sobota) pod hasłem „Prawo a sumienie” odbędzie się 40 Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę. Duszpasterstwo Prawników zaprasza Sędziów, Prokuratorów, Adwokatów, Radców Prawnych, Notariuszy, Referendarzy Sądowych, Komorników oraz wszystkich zajmujących się zawodowo stosowaniem prawa.

W programie:

9.30 – Droga Krzyżowa na Wałach

11.00 – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu

12.30 – Konferencja Dr hab. Oktawian Nawrot, prof. UG.: „Prawo a sumienie: wolność sumienia, klauzula sumienia, sprzeciw sumienia.

9…..Prezydent Miasta Kielce zaprasza do udziału w wydarzeniu „Kielce Seniorom”, jakie w dniach 10-12 października 2019 r. odbywać się będzie w Kielcach. Zaproszenie skierowane jest do Seniorów, którym należy się uwaga, uznanie za ich bezcenną i bezinteresowną miłość oraz niezgłębioną mądrość i przychylność, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

W programie między innymi: przekazanie kluczy do miasta Seniorom, pierwsze w Polsce Międzynarodowe Targi Seniora, międzypokoleniowe wystawy, koncerty w różnych miejscach miasta, pokazy, konkursy, strefy aktywności dla babć, dziadków i wnucząt, bezpłatne badania zdrowotne i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Kielce: www.kielceseniorom.pl.

10… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców Trzcianek z ulic: Świerkowej i Sosnowej. Dziękujemy mieszkańcom  Trzcianek ul. Leonów i Jodłowa  Olchowa, Modrzewiowa, którzy wczoraj sprzątali kościół. Bóg zapłać.

11… Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w miniony poniedziałek we Mszy św. Żałobnej w Domu Księży Emerytów lub pogrzebowej w Wolbromiu śp. Ks. kan. Edmunda Tarnówki.