Ogłoszenia duszpasterskie 3.05.2020

– w poniedziałek wspomnienie Św. Floriana, męczennika

– w środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

– w czwartek Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej – patronki Kielc

– w piątek Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji kieleckiej.

1……Codziennie w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się litanią loretańską ku czci Najświętszej Maryi Panny.

2….. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.

3….W naszym kościele może przebywać w czasie liturgii najwyżej 10 osób. Wierni uczestniczący w liturgii powinni mieć założone maseczki. Do przyjęcia Komunii świętej wierni odchylają maseczkę lub wystawiają rękę bez rękawiczki. Zalecamy przyjmowanie Komunii św. na rękę. W tej sytuacji Ciało Pańskie spożywamy na miejscu, w obecności kapłana.

4…W czwartek 7 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej patronki Miasta Kielc. Obchody uroczystości w parafii katedralnej łączą się z rozpoczęciem Roku Jubileuszowego 850-lecia istnienia Bazyliki, który trwać będzie do 7 października 2021 r. Ks. Biskup Ordynariusz prosi, aby w łączności z kościołem katedralnym we wszystkich parafiach kieleckich o godz. 18.00 zostały odprawione Msze Święte, po których zostanie odczytany akt zawierzenia miasta Matce Bożej Łaskawej i udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do modlitwy w naszym kościele o godz. 18.00 i prywatnie w domach.

5…. Termin I Komunii św. został ustalony na dzień 12 września (sobota) godz. 11.00.

Bierzmowanie naszej młodzieży odbędzie się 29 października ( czwartek)  o

godz. 17.00. Szafarzem będzie ks. bp Marian Florczyk.

6… Codziennie od rana aż do Mszy św. wieczornej nasz kościół pozostanie otwarty. Zapraszamy do prywatnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem. Każdego dnia możemy przystąpić do spowiedzi przed i w czasie Mszy św., a także w razie potrzeby w ciągu dnia.

7… Przypominamy, że ks. biskup Jan Piotrowski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Jednocześnie poleca, aby osoby korzystające z niniejszej dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez udział we Mszy Świętej transmitowanej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.