Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2019

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana

– w czwartek rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach

–  w piątek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana

– w sobotę wspomnienie Św. Wacława, męczennika

 

1… W piątek 20 września w 83 roku życia i w 57 roku kapłaństwa zmarł ks. kan. Edmund Tarnówka, wieloletni proboszcz naszej parafii. Ks. kan. pełnił posługę wśród nas w latach 1998 – 2012. Niech nasza modlitwa i pamięć będą wyrazem wdzięczności za trud jego pracy duszpasterskiej, przy budowie Kościoła duchowego i materialnego. Jutro w poniedziałek o godz. 9.00 w kaplicy Domu Księży Emerytów zostanie odprawiona Msza św. żałobna pod przewodnictwem ks. kan. Dariusza Gącika. Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zostanie odprawiona w poniedziałek 23 września 2019 r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Wolbromiu. Jutro o godz. 10.00 na uroczystości pogrzebowe spod kościoła wyjedzie autokar. Osoby chętne na wyjazd proszę o zapisanie się na listę, która znajduje się na bocznym ołtarzu. Dziś o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego ks. Edmunda. Po Mszy św. modlitwa różańcowa. Zapraszam do modlitwy szczególnie tych ,którzy nie będą uczestniczyć w pogrzebie.

 

2…..W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

 

3… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców Trzcianek ul. Leonów i Jodłowa  Olchowa, Modrzewiowa . Dziękujemy mieszkańcom Trzcianek przy przejeździe Sitkówki , którzy wczoraj sprzątali kościół  oraz  za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.

 

4… W przyszłą niedzielę kandydaci do bierzmowania będą odbierać terminarz o spotkaniach w miesiącu październiku.

 

4…… Do odpustu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się Nowenną ku czci Św. Teresy.