Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020

*** w tym tygodniu w liturgii:

– w środę  wspomnienie Św. Marii Magdaleny

– w czwartek Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

– w piątek  wspomnienie Św. Kingi, dziewicy

– w sobotę święto Św. Jakuba, Apostoła

1…W dniach 19- 26  lipca obchodzimy 21 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią Niesiemy Chrystusa”,,. W przyszłą  niedzielę z racji wspomnienia  Św. Krzysztofa, patrona kierowców będziemy się modlić w ich intencji, aby dobrze i bezpiecznie korzystać z pojazdów. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Podczas poświęcenia możemy wesprzeć  ofiarami polskich  misjonarzy w zakupie środków transportu. Niech ten dzień uwrażliwi nas na sprawy odpowiedzialnego prowadzenia aut.

MIVA Polska, czyli Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu po raz kolejny zaprasza także wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji „1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy.

2…Młodzież, która ponad tydzień temu przystąpiła do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami złożyła jako dar ołtarza ofiarę w wysokości 2550 zł. Z tych środków chcemy odnowić tabernakulum. Od nowości nie było remontowane, ani konserwowane. Zostanie ono także ubogacone dodatkowymi elementami, które podwyższą wartość estetyczną.

3… Uniwersytet Papieski Jana Pawła Ii w Krakowie uruchamia nowy kierunek studiów: psychologia. Zainteresowanych odsyłamy do gabloty oraz na stronę internetową Uniwersytetu.