Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2019

-w poniedziałek wspomnienie Św. Bonawentury- biskupa i doktora Kościoła,

-we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.

1…. W środę o godz. 17.00 będziemy sprawować Mszę św. ku czci Św. Teresy. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo i ucałowanie relikwii naszej patronki. Będziemy się modlić za przyczyną Św. Teresy w intencjach, które napiszemy na kartkach. Zapraszamy.

2… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ul. Chorzowskiej od nr 21 do 117. Dziękujemy osobom z Markowizny, które wczoraj sprzątały kościół . Bóg zapłać.

3….28 lipca w niedzielę o godz. 20.30 w Amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się galowy koncert IV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day”.
Koncert prowadzony będzie przez Jana Pospieszalskiego.
Wystąpią: Zakopower, Piotr Rubik,  AMEN Adoramus i wielu innych artystów.

Organizatorem Festiwalu jest m. in. Miasto Kielce, a swoim patronatem objęli go Prymas Polski arc. bp Wojciech Polak oraz ks. bp Jan Piotrowski.

Bezpłatne zaproszenia na koncert można odbierać w Urzędzie Miasta przy Rynku oraz przy ulicy Strycharskiej.

4….. Tradycyjnie 5 sierpnia wyrusza kolejna 35 Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę.. W drugiej połowie sierpnia także Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa Na Jasną Górę. Zachęcamy chętnych do udziału w nich. Szczegóły w gablocie.

5… W dzwonnicy możemy nabyć nowy numer ,, List do Pani’’ oraz oczywiście ,, Niedziela’’ i ,, Gość Niedzielny’’. Zakupując  ,, Misje Dzisiaj’’ oraz ,, Świat Misyjny’’-  to propozycja dla dzieci – wspieramy dzieło misyjne.