Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020 – 11 Niedziela Zwykła

1….*** w tym tygodniu w liturgii:

– w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

– w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

2…. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Mszy św. tego dnia oraz w procesję. W tzw. oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie do Serca Jezusowego procesja Eucharystyczna.

3….W  czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do udziału w naszej modlitwie i uczczeniu   Eucharystycznej obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina o godz.17.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców Słowika, Sitkówki, Zagród i Trzcianek.

Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

4… Od wtorku do czwartku na nabożeństwie czerwcowym będziemy modlić się w intencji ósmoklasistów zdających swoje egzaminy.

5…. W piątek spotkanie dla bierzmowanych , a w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.30 także dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

6…. Bierzmowania naszej młodzieży udzieli 10 lipca o godz. 17.00 ks. biskup Marian Florczyk.

7….  Duszpasterz Trzeźwości diecezji kieleckiej ks. Kamil Banasik

 zaprasza na 39. Ogólnopolską Pielgrzymką na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu, która odbędzie się 20 – 21 czerwca.

8….. Instytut badań nad totalitaryzmem w Krakowie zwraca się z prośbą o wszelkie informacje o Polakach, którzy ratowali ludnośc żydowska w czasie ostatniej wojny. Prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. Dominikiem.

9…. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszła śp. Irena Liskowacka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…