Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 – 28 niedziela zwykła

– w czwartek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

– w sobotę wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

1…. Dziś obchodzimy 20  Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszy św.  zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarami wspieramy ubogą,  uczącą się i studiującą  młodzież.

2…..We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do modlitwy o godz. 19.30.  O niesienie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Zalesia.

3….. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pedagogom.  Szczęść Boże!

4…. W sobotę 17 – go o godz. 17.00 Msza św. ku czci Św. Teresy. Rozważania różańcowe na podstawie tekstów Św. Teresy. Zapraszamy.

5…. W przyszłą niedzielę  Kościół wspomina Św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom Pogotowia, szpitali życzymy wytrwałości, cierpliwości, ufności  w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy , zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii.

6… W przyszłą niedzielę w całej Polsce liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św.

7… W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Niech to będzie  czas pamięci i modlitwy za misje. Ofiary składane na tacę są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.