Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

** w tym tygodniu w liturgii:

– w czwartek święto Św. Macieja Apostoła

– w sobotę święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski

1… W środę 13 maja o godz. 19.30  pierwsze nabożeństwo fatimskie. Po różańcu Msza św. i Apel Maryjny. Ze względu na obecną pandemię nie będzie procesji ze świecami. Wszystkich czcicieli Matki Bożej proszę o trwanie na modlitwie także w swoich domach.

2…. W przyszły poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Tego dnia o godz. 19.00 zapraszamy na  wieczór modlitewny z Janem Pawłem II.

3….W dzwonnicy do nabycia nowe numery ,, Niedzieli’’ i ,, Gościa Niedzielnego’’, a także , Miłujcie się’’.

4….. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 16.30.

5….W naszym kościele może przebywać w czasie liturgii najwyżej 10 osób. Wierni uczestniczący w liturgii powinni mieć założone maseczki.

6…. I Rocznica Komunii św. odbędzie się we wrześniu.

7… Komunikat naszej Kurii Diecezjalnej w Kielcach:

  ,,Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego prosi, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu
i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą
i tradycją – przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza duchownych i wiernych świeckich naszej diecezji do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.’’

       Ks. Dariusz Gącik Wikariusz Generalny

8… Komunikat ks. biskupa Jana Piotrowskiego

Drodzy Diecezjanie!

W minioną niedzielę (3 maja br.) otrzymaliśmy radosną wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek mianował kapłana diecezji kieleckiej – ks. prałata Henryka Jagodzińskiego, Pierwszego Radcę Nuncjatury Apostolskiej w Bośni i Hercegowinie, Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie, wynosząc go jednocześnie do godności Arcybiskupa tytularnego Limosano. Arcybiskup Nominat pochodzi z Małogoszcza. Jest kapłanem od 1995 r. W tym czasie był wikariuszem parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju. Następnie podjął studia specjalistyczne w Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, które zwieńczył tytułem doktora Prawa Kanonicznego W r. 2001 rozpoczął służbę dyplomatyczną Stolicy Apostolskiej, posługując na placówkach dyplomatycznych na Białorusi, w Chorwacji, w Sekcji ds. Relacji z Państwami Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, jak również na placówkach dyplomatycznych w Indiach,
w Bośni i Hercegowinie. W r. 2014 został podniesiony do godności Prałata Honorowego Jego Świątobliwości.

Dzieląc się z Wami tą radością, zapraszam do modlitwy w intencji Arcybiskupa Nominata, aby z gorliwością spełniał powierzoną Mu posługę.

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa  Wasz Biskup † Jan Piotrowski