Ogłoszenia 9.04.2023 – Wielkanoc

,,Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!’’

        Drodzy parafianie! Zmartwychwstanie Jezusa to pieczęć  jaką Bóg wycisnął w naszych sercach. To potwierdzenie Jego nieskończonej miłości do człowieka. Miłości posuniętej aż do śmierci krzyżowej.

             Niech Zmartwychwstały Pan wleje w Wasze serca i umysły prawdziwą radość, napełni Was niekończącą się nadzieją i obdarza nieustanną miłością. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

1…..Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego , Wielkanocy. Dziękuję  ks. Arkadiuszowi za przygotowanie liturgii tego czasu, p. Kasi organistce i chórowi parafialnemu za stronę muzyczną liturgii, p. Małgorzacie Kruzel za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, p. Piotrowi i Annie Rączkom, czytającym Pasję i lekcje, psalmistom, ministrantom , wszystkim, którzy przez uczestnictwo, modlitwę, zaangażowanie, złożone ofiary i wieloraką pomoc przyczynili się do  przeżycia tych świąt. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i osobom zbierającym ofiary.

2….W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie taca zbierana jest na uczelnie katolickie. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę.

3…. Osiem pierwszych dni okresu Wielkanocy stanowi Oktawę Paschy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.

4…W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5….Zgodnie z pragnieniem Jezusa przekazanym s. Faustynie II Niedzielę Wielkanocną obchodzić będziemy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 15.00 zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z tekstami ,, Dzienniczka’’ Św. Faustyny. Gorąco zapraszamy na tę modlitwę.

 6……W 2 Niedzielę Wielkanocną obchodzone jest  Święto Patronalne Caritas. W tym dniu rozpoczyna się  także 79. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem będą słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek naszą Caritas Diecezjalną, która prowadzi hospicja dla chorych, domy opieki dla starszych, schroniska dla bezdomnych, świetlice dla dzieci i wiele różnych dzieł na rzecz ubogich.

7….. W czwartek na godz.17.30 na spotkanie formacyjne zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.