Ogłoszenia 8.08.2021 – 19 Niedziela Zwykła

** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek Św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy – patronki Europy,

– we wtorek święto Św. Wawrzyńca diakona, męczennika

– w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika,

1… W łączności z pielgrzymami naszej diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy codziennie aż do czwartku na Apel jasnogórski w naszym kościele  o godz. 20.30.

2…. W piątek 13 sierpnia o godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo         fatimskie.  Prosimy mieszkańców Zagród o  niesienie figurki Matki Bożej.

3…. W   przyszła niedzielę 15 sierpnia cały Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż.  Jest to także Dzień Wojska Polskiego  i rocznica decydującej o naszej niepodległości bitwy pod Warszawą z Armią Radziecką. Niech ten dzień będzie wspomnieniem i modlitwą za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

4…. We wtorek 10 sierpnia kończy się czas zgłaszania i zapisywania się na 9 Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymka rozpoczyna się 17.08. w parafii św. Maksymiliana w Kielcach, a kończy 20.08. na Jasnej Górze uroczystą Mszą św. o 18.30 w kaplicy MB Częstochowskiej. Zgłoszenia  internetowo (wystarczy wpisać: „pielgrzymka rowerowa kielecka”) lub też telefonicznie tel. 723 589 587

5…. Pani Bożena Wotlińska dnia 19 sierpnia organizuje pielgrzymkę do Kalwarii, Łagiewnik i do sanktuarium Św. Jana Pawła II. Koszt 55 zł. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.00. telefon kontaktowy  514 859 178