Ogłoszenia 8.05.2022 – 4 Niedziela Wielkanocna

8.05.2022  –  4 Niedziela Wielkanocna

– w poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji kieleckiej.

– w sobotę święto św. Macieja, apostoła

1… W piątek 13 maja o godz. 19.30  pierwsze nabożeństwo fatimskie. Prosimy mieszkańców Trzcianek o niesienie jej w procesji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2….Wczoraj grupa dzieci w liczbie 23 przystąpiła do I Komunii św. Do niedzieli, w Białym tygodniu’’  będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować komunię św. Otoczmy te dzieci i ich rodziny nasza modlitwą. Dziękuję rodzicom tych dzieci za dar ołtarza w formie pieniędzy w wysokości 2300 zł.

3…. Pierwszą rocznicę Komunii św. będą obchodzić dzieci klasy czwartej w   niedzielę 22 maja.

4…    Od IV Niedzieli Wielkanocnej obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania.

5… W niedzielę 22 maja 2022 w Lyonie zostanie zaliczona w poczet błogosławionych sługa Boża Paulina Jaricot założycielka dwóch wielkich dzieł w Kościele: Dzieła Rozkrzewiania Wiary, które w tym roku będzie obchodzić 200 lecie swego istnienia i Żywego Różańca powstałego 4 lata później. Dla nas ludzi modlących się na różańcu i należących do Róż Różańcowych to wielka łaska i radość, że będziemy mieć kolejną orędowniczkę w naszych sprawach w niebie. Od 13 maja w czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić o owoce tej beatyfikacji.

6… Od wczoraj aż do 16 maja, tj. w święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski będziemy się modlić przez wstawiennictwo tego świętego nowenną o dar jedności i pokoju w świecie.

7…. Na podwórzu przy plebanii zamontowaliśmy oświetlenie chodnika od bramy do budynku. Koszt wykonania tych prac budowlano – elektrycznych c wyniósł 18 000 zł.