Ogłoszenia 7.08.2022 – 19 Niedziela Zwykła

– we wtorek Św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy – patronki Europy,

– w środę święto Św. Wawrzyńca diakona, męczennika,

1…. W sobotę 13 sierpnia o godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo

fatimskie.  Prosimy mieszkańców Sitkówki o  niesienie figurki Matki Bożej.

2…. W łączności z 42  Pielgrzymką Kielecką na Jasną Górę duchowych pielgrzymów zapraszamy codziennie do modlitwy na Mszy św. o godz. 7.00 lub 17.00 oraz do udziału w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.00. Zapraszamy.

3…..Dobiegły końca prace remontowo – budowlane przy placu kościelnym i przy plebanii. Ułożono kostkę przy budynku gospodarczym i toaletach wraz z odprowadzeniem wody, założono nowe koryta odwodnieniowe na placu przy plebanii i kościele oraz przy dzwonnicy, wyremontowano zapadniętą w wielu miejscach kostkę brukową. Wykonaliśmy także chodnik z tyłu kościoła przy starej ubikacji wraz z furtką. Z tego wejścia będziemy mogli korzystać w niedziele i święta. Wejście to ma niewiele, łagodnych stopni, ułatwi osobom starszym i parkującym auta nieco dalej , swobodniejsze dotarcie do świątyni. Koszt inwestycji 31 000 zł.

4….. Możemy zamawiać Msze św. na przyszły rok.

W związku z tym przypominamy, niektóre zasady obowiązujące w naszej parafii zgodne z dekretem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego z dn. 31.05.2017 r. dotyczące zamawiania i sprawowania Mszy św. I tak:

– kapłan może każdego dnia odprawić tylko jedną Mszę św. dziennie ( nie dotyczy niedzieli i świąt nakazanych)

– drugą Mszę św. tylko w sytuacjach szczególnych, takie jak: urlop, choroba innego księdza, wyjątkowa potrzeba duszpasterska z liczniejszym udziałem wiernych, zdarzenia losowe – ciężka choroba, operacja, wiadomość o śmierci,

– można sprawować Mszę św. zbiorową. W naszej parafii w pierwszy piątek miesiąca oraz w każdą środę (poza środą tuż przed I piątkiem miesiąca)

– Msza św. za parafian w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00 (wyjątkowo o innej porze)

– kapłan bez względu na ilość sprawowanych Mszy św. może dla siebie zachować tylko jedno stypendium mszalne, ( tzn.  w miesiącu 30 lub 31 )

– Ofiary z Mszy św. zbiorowych ( poza jedną średnią) są przeznaczone na potrzeby parafii, a nie księdza

– Ofiary z tacy niedzielnej, ale i także ślubnej i pogrzebowej  są przeznaczone na potrzeby parafii.