Ogłoszenia 7.07.2024 – 14 Niedziela Zwykła

** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

– w czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

– w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa, męczennika

 – w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

1….W sobotę 13 lipca o godz. 19.30  kolejne nabożeństwo fatimskie. O niesienie figury Matki Bożej procesji prosimy mieszkańców Zalesia.  Zapraszamy na to piękne nabożeństwo.

2….Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Można przebyć całą trasę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy ON-LINE potrwają do 4 sierpnia, a później będzie można się zapisać w sekretariacie grupy. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Pielgrzymce towarzyszy Grupa Duchowa. Pielgrzym Duchowy łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. Pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych Siostrach i Braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: intencje.kpp@gmail.com

Tegoroczną nowością jest aplikacja na telefon, w której znajdą się informacje o trasie pielgrzymki czy poszczególnych grupach, a także materiały formacyjne m.in.: Liturgia Słowa i konferencje na każdy dzień pielgrzymowania, modlitwy czy śpiewnik.