Ogłoszenia 6.11.2022 – 32 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

– w sobotę wspomnienie Św. Jozafata, biskupa, męczennika

1…W piątek 11 listopada obchodzimy Święto narodowe. Zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 11.00. w intencji ojczyzny i pokoju na świecie.

2….W przyszłą niedzielę  obchodzić będziemy 6. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem pod hasłem “Chrystus dla Was stał się ubogim”.”

3…. Komunikat biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego

,, Drodzy diecezjanie….Mając na uwadze dobro duchowe wiernych powierzonych mej pasterskiej trosce oraz odpowiadając na prośby i zapytania dotyczące konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r., zachowując przepisy kan. 88 KPK, niniejszym udzielam wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r.

Jednocześnie zachęcam tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby jako zadośćuczynienie w najbliższym dogodnym dla siebie czasie pomodlili się odmawiając jedną Tajemnicę Różańca w intencjach Ojca Świętego i Biskupa Kieleckiego.oraz  o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego’’

4… Prosimy o zgłaszanie wszelkich błędów i pomyłek dotyczących nowych wypominek.

5….Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Czesław Staniek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….