Ogłoszenia 6.06.2021 – 10 Niedziela Zwykła

6.06.2021  – 10 Niedziela Zwykła

** w tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek św. Jadwigi Królowej

– w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

1…. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Mszy św. tego dnia oraz w procesję. Dziękuję mieszkańcom Słowika, Sitkówki, Trzcianek i Zagród za przygotowanie ołtarzy, ks. Arkadiuszowi za organizację procesji,chórowi parafialnemu z p. Katarzyną za śpiew, lektorom, całej asyście biorącej udział w procesji, niosącym baldachim, sypiącym kwiaty i wszystkim za wspólną modlitwę i ofiary. Bóg zapłać.

2….W  czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do udziału w naszej modlitwie i manifestacji wiary w Eucharystyczną obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina o godz.17.00. Prosimy dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatów. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców Słowika, Sitkówki, Zagród i Trzcianek.

Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

3….W przyszłą niedzielę 13 maja o godz. 19.30  kolejne nabożeństwo fatimskie. O niesienie figury Matki Bożej procesji prosimy mieszkańców Sitkówki.

 4….. Sto lat temu, 3 czerwca 1921 r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biskupi dokonali aktu poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. W przyszłą niedzielę w naszych kościołach ponowimy ten akt poświęcenia Polski.

5… Komunikat Kurii diecezjalnej w Kielcach

W związku z przypadającą w tych dniach 30 rocznicą wizyty Świętego Jana Pawła II w Kielcach, w niedzielę – 13 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej, zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po jej zakończeniu, na Placu Jana Pawła II, odbędzie się 9 Uwielbienie
w Centrum Miasta pod hasłem „DEKALOG – IV Przykazanie”, w nawiązaniu do nauczania Ojca Świętego podczas jego wizyty w Diecezji Kieleckiej.

Zapraszamy do udziału w uroczystości upamiętniającej to ważne wydarzenie dla naszego regionu. Będzie w nim można uczestniczyć również poprzez transmisję internetową na stronie „uwielbienie.kielce.pl”.

Ks. Marcin Boryń      Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży,  Ks. Mirosław Cisowski Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa

6….Siostry Nazaretanki zapraszają uczniów klas ósmych do kontynuacji nauki
w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.
Spotkanie informacyjne w formie online będzie w poniedziałek 7 czerwca
2021 roku. Szczegóły są zamieszczone na stronie www.nazaret.kielce.pl

7….Dziś wolontariusze  Caritas po Mszach św. będą zbierać datki na utrzymanie  kieleckiego hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty.

8…..  Skończył się miesiąc maj. Bóg zapłać za udział wielu osób w nabożeństwie w kościele, a także modlącym się prywatnie przy figurach Matki Bożej  i  w domu.