Ogłoszenia 6.03.2022 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

• Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 17.30
  • Droga Krzyżowa  dla dorosłych w piątki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 18.00

1…. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. Dzieci na czwartek, ale godzinę 17.30. Na tę Drogę Krzyżową w sposób szczególny dzieci klasy trzeciej, przygotowującej się do I Komunii św.

2…. W Wielkim Poście pamiętamy o praktykach umacniających naszą duszę: o modlitwie, poście i jałmużnie. W poprzednią niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy na pomoc dla Ukrainy 5500 zł. Środki te zostały przekazane na konto Caritas kieleckiej.

3…. Jałmużny, czyli pomocy materialnej nadal będą potrzebować mieszkańcy Ukrainy i ci, którzy znajdują schronienie w Polsce. Potrzeby są ogromne. Prosimy o dostarczanie na razie takich rzeczy jak: folia żywnościowa, koce i śpiwory z myślą szczególnie o dzieciach, środki czystości i higieny, pampersy dla dzieci, produkty spożywcze nie psujące się.

4….W najbliższy piątek  o godz. 17.00 będzie celebrowana Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. Od kilku lat w naszej diecezji trwa sztafeta modlitewna w tej intencji. Każdego dnia  inna parafia włącza się w taka modlitwę. Zapraszamy.

5….Otrzymaliśmy nowe numery , Miłujcie się’’, ,, List do Pani’’, ,, Misje dzisiaj’’. Zapraszamy do lektury tych czasopism oprócz tygodników ,, Gość Niedzielny’’ i ,, Niedziela’’.

6….W przyszłą 2 niedzielę Wielkiego Postu, zwaną ,, ad gentes’’, od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. do puszek możemy złożyć ofiarę na ten cel.

7…W ostatnim czasie wiele się mówi o synodzie w Kościele. Papież Franciszek,  pragnie, aby każdy z nas dołączył swój głos na temat Kościoła, który my sami tworzymy. W związku z tym powołujemy parafialny zespół synodalny. Zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie w przyszłą niedzielę tj. 13 marca po Mszy św. o godz. 17.00. Przewidujemy 5 spotkań w niedziele Wielkiego Postu. Omówimy dziesięć tematów zaproponowanych przez Stolicę Apostolską.