Ogłoszenia 5.12.2021 – 2 Niedziela Adwentu

– we wtorek wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

– w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1….Dziś w  22 Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie modlitwą i ofiarą zebraną do puszek wspieramy katolików mieszkających na Wschodzie.

2….W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Zostaną im wręczone i poświęcone medaliki. Prosimy rodziców o zakup medalików we własnym zakresie. W tym dniu na Mszy św. dokonamy aktu zawierzenia Św. Józefowi z racji zakończenia Roku Św. Józefa.

3…Czwartek  przypada 4 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Andrzeja Kalety. Pamiętajmy w modlitwie o naszym biskupie.

4…Zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca, która tworzy Polską Wigilię” jest znakiem miłości, którą Bóg objawił człowiekowi w Jezusie Chrystusie. Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin. Ofiary za świece przeznaczone są na kolonie charytatywne, prowadzenie zajęć profilaktycznych w świetlicach, a także dożywianie i leczenie dzieci.

5…..W dzwonnicy także możemy nabyć pobłogosławione opłatki. Ofiary złożone z tej racji przeznaczone na potrzeby parafii.

6…Od dziś cena tygodnika ,, Niedziela’’ wynosić będzie 8 zł.