Ogłoszenia 5.03.2023 – 2 Niedziela Wielkiego Postu

1….Po Mszy św. do puszek możemy składać ofiary z racji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

2…. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor duszpasterstwa diecezji kieleckiej.  Niech modlitwa, spowiedź, wysłuchane Słowo Boże w czasie rekolekcji będą nam pomocą w dobrym przeżyciu Wielkanocy i wzmocnieniem naszej wiary. Dzieci tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30, dorosłych na pozostałe. Program na następne dni podamy w niedzielę.

3…. W środę Dzień Kobiet. Wszystkim paniom  Wszystkim paniom z tej okazji składamy najlepsze życzenia., aby z radością odkrywały swoją kobiecość każdego dnia. Niech Maryja będzie przewodniczką na drogach życia każdej kobiety.

4….Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz ósmy Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Współpracownicy prawdy”. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek 10 marca  o godz. 20:00, Mszą św.  w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach (Dąbrowa).

Bliższe informacje na stronie internetowej.

5….,,KURS DLA FOTOGRAFUJĄCYCH I FILMUJĄCYCH PODCZAS UROCZYSTOŚCI KOŚCIELNYCH 25 marca 2023 r. GODZ. 16.30 …..REFERAT KATECHETYCZNY – AULA I PIETRO

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Kielcach zaprasza osoby chcące filmować lub wykonywać zdjęcia podczas uroczystości religijnych w kościołach, na kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów. Na kurs zapraszamy kamerzystów i fotografów wyłącznie z diecezji kieleckiej! Prosimy o przesłanie zdjęcia (jak do dowodu osobistego) w wersji elektornicznej na maila: borynmarcin@interia.pl    Więcej informacji www.diecezja.kielce.pl lub pod nr tel: 662310808. ..Przypominamy iż Konferencja Episkopatu Polski wydała w ubiegłych latach stosowne dokumenty. Nikt bez ważnego certyfikatu i aktualnej legitymacji (na odwrocie jest data i pieczęć Kurii Diecezjalnej) nie może wykonywać zdjęć i filmów w budynkach sakralnych podczas Mszy św. i nabożeństw.

ks. Marcin Boryń