Ogłoszenia 5.02.2023 – 5 Niedziela Zwykła

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek  – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

– w piątek św. Scholastyki, dziewicy

1… Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kielcach rozpoczęła nabór do klas „zerowych” i  pierwszych.

Planowane jest utworzenie dwóch klas „zerowych” i dwóch klas pierwszych.  Wniosek o przyjęcie dziecka do  Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki można pobrać w sekretariacie lub  ze strony internetowej szkoły.

Szczegóły na stronie rekrutacyjnej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki   WWW.KOSTKA-KIELCE.pl. «

2…. Po przerwie związanej z pandemią wróciliśmy do tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Pragnę podziękować wszystkim za życzliwe przyjęcie. Podczas nawiedzin  kapłan wnosi do domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Była to okazja do wspólnej modlitwy,  omówienia  problemów dotyczące życia naszej wspólnoty, parafii. Dziękuję za wszystkie rady, propozycje, uwagi o funkcjonowaniu naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane  na potrzeby parafii oraz utrzymanie księży.

3…..W 1993 r. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił dzień wspomnienia NMP z Lourdes – 11 lutego – Światowym Dniem Chorych. Wraz z całym Kościołem włączamy się i my w obchody tego Dnia. Zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz.17.00 ludzi chorych, starszych, niepełnosprawnych. Na tej Mszy św. chorym udzielimy sakramentu namaszczenia.

4….APOSTOLAT  MARYJNY  – STOWARZYSZENIE             CUDOWNEGO MEDALIKA  W  DIECEZJI KIELECKIEJ…,,Serdecznie zapraszamy osoby chore, cierpiące, samotne,                Czcicieli Niepokalanej wraz z Księżmi Opiekunami do parafii     św. Stanisława b.m. Kielce – Barwinek, w sobotę 11 lutego           2023r., w święto NMP z Lourdes, które obchodzimy jako  ŚWIATOWY  DZIEŃ  CHOREGO.

W programie:

10.30  –   Nieustająca Nowenna do Niepokalanej Cudownego Medalika.

Modlimy  się w intencji chorych.

11.00  –   Uroczysta MSZA ŚW. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana                           Florczyka z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych,                                       Błogosławieństwem i Adoracją Najświętszego Sakramentu.

ok. 12.15 –  DROGA  KRZYŻOWA z rozważaniami Papieża Benedykta XVI.                      Modlitwę ofiarujemy w int. pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji.

13.00 –  Ważniejsze ogłoszenia.

13.15 –   KORONKA  DO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO w int. zmarłych.

UWAGA!

W sposób szczególny zapraszamy grupy Apostolatu Maryjnego z parafii kieleckich i podkieleckich.

WSZYSTKO  Z  NIEPOKALANĄ!