Ogłoszenia 4.02.2024 – 5 Niedziela Zwykła

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

– we wtorek świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

    – w sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

1…. W czwartek na Mszę św. i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

2…..W 1993 r. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił dzień wspomnienia NMP z Lourdes – 11 lutego – Światowym Dniem Chorych.  Za tydzień w 6 niedzielę Zwykłą przypada więc 32. Papież Franciszek , jak co roku , przekazał Orędzie, które zatytułował ,, Nie jest dobrze, aby człowiek był sam’’.  W przyszłą niedzielę w ramach obchodów tego Dnia na Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy chorym sakramentu namaszczenia.

3….. Wizyta duszpasterska, którą zakończyliśmy w minionym tygodniu,  to ważne wydarzenie w naszej  wspólnocie . Pragniemy  podziękować wszystkim za życzliwe przyjęcie pozwalające nam, czyli duszpasterzom i Wam, parafianom na umacnianie się w wierze.. Odwiedziliśmy 600 rodzin, czyli około ¾ . Dziękujemy za wszystkie rady, propozycje, uwagi o funkcjonowaniu naszej parafii. Bóg zapłać za  wszelkie ofiary składane  przy tej okazji.

Warto przytoczyć przy tez okazji kilka danych statystycznych za rok 2023:

Chrzty ..17,  Śluby..5,  Pogrzeby..25,  Sakrament Chorych..240,

Bierzmowani..37,   I Komunia św…16,   Rozdanych komunii ..27000 Wiernych…2400,  zameldowanych mieszkańców wg Urzędu Skarbowego.. 2427 ( za 2022 rok).