Ogłoszenia 31.07.2022 – 18 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marię Liguori, biskupa, doktora Kościoła

– w czwartek wspomnienie Św. Jana Marię Vianneya, kapłana

– w sobotę święto Przemienienia Pańskiego

1…. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek do modlitwy w intencji kapłanów i powołań do służby Bożej zapraszamy Grono Przyjaciół Seminarium. Nabożeństwo do Serca Jezusowego w piątek o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

2….Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie „rekolekcji w drodzeˮ pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailowąintencje.kpp@gmail.com

3…..Pielgrzymów tej grupy zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w naszym kościele o godz. 7.00 lub o godz. 17.00 oraz w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.00 codziennie od piątku 5 sierpnia aż do 13 sierpnia.

4…. Przed tygodniem kierowcy złożyli na potrzeby misji 1880 zł. Bóg zapłać.

5… Dziś Mszą św. z udziałem misjonarzy o godz.12.00 w Piekoszowie rozpoczyna  się Ogólnopolski Rodzinny Festyn św. Krzysztofa. Patronat honorowy tego wydarzenia objęli biskup kielecki oraz przewodniczący Episkopatu Polski ds. Misji. Organizatorzy zapraszają serdeczne do udziału w festynie z wieloma atrakcjami. Zakończenie festynu o godz. 17.00.

6….. Ks. Stanisław Sadowski Diecezjalny Duszpasterz Turystów zaprasza 20 sierpnia na pielgrzymko – wycieczkę po Ponidziu.

7:00 rano – wyjazd z placu Najświętszej Maryi Panny

8:00 Zwiedzanie kościoła w Młodzawach

9:00 Zwiedzanie kościoła w Chrobrzu

10.30 wizyta w Wiślicy – zwiedzanie muzeum i Domu Długosza, spacer, Msza Święta

13:00 Wyjazd do Bejsc, zwiedzanie Kościoła

Koło godziny 14.00 obiad w „Karczmie w Starym młynie” w Opatowcu

15:00 wyjazd do Nowego Korczyna

16:15 wyjazd do Chotla Czerwonego

17:00 wyjazd do Szańca

17:30 zwiedzanie kościoła

18:00 wyjazd do Kielc

Szacowany koszt obejmujący wstępy (18 zł) i obiad w restauracji oraz opiekę przewodnika planowany jest na około 100 zł i zależny będzie od ostatecznej ilości uczestników.

Zapisów można dokonywać poprzez kontakt mailowy (stassad@gmail.com), lub smsowy (507161148) albo osobiście, wpłacając zaliczkę w wysokości 50 złotych. Reszta zostanie pobrana w autokarze.