Ogłoszenia 31.03.2024 – Wielkanoc

,, O jak niepojęta jest Twoja miłość: aby wykupić niewolnika, wydałeś swego Syna…’’Zmartwychwstanie to niezwykłe orędzie, jakie Bóg kieruje do nas. To orędzie o niepojętej miłości, miłości posuniętej aż do śmierci krzyżowej. O miłości, która z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody..

Drodzy parafianie…Niech ten świąteczny czas będzie dla was okazją do odpowiedzi na tę wielką miłość Boga, niech tchnie w Was wiele radości, pokoju i nadziei.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

1…..Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego , Wielkanocy. Dziękuję  ks. Arkadiuszowi za przygotowanie liturgii tego czasu, p. Kasi organistce i chórowi parafialnemu za stronę muzyczną liturgii, p. Małgorzacie Kruzel p. Piotrowi i Annie Rączkom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, czytającym Pasję i lekcje, psalmistom, ministrantom , wszystkim, którzy przez uczestnictwo, modlitwę, zaangażowanie, złożone ofiary i wieloraką pomoc przyczynili się do  przeżycia tych świąt. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i osobom zbierającym ofiary.

Dziękuję uczestnikom Nowenny w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia nienarodzonego.

2….W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie taca zbierana jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę.

3…. Osiem pierwszych dni okresu Wielkanocy stanowi Oktawę Paschy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.

4….. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Do modlitwy intencji kapłanów i powołanych do służby Bożej na  Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy w szczególności Grono Przyjaciół Seminarium.

5…. W piątek pierwszy miesiąca nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. Po Nabożeństwie spotkanie z Kołami Różańcowymi z naszej parafii.

6….W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 7.00 przy wystawionym Najśw. Sakramencie różaniec i 15 minutowe rozmyślanie. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

7…W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8….Zgodnie z pragnieniem Jezusa przekazanym s. Faustynie II Niedzielę Wielkanocną obchodzić będziemy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 15.00 zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z tekstami ,, Dzienniczka’’ Św. Faustyny. Gorąco zapraszamy na tę modlitwę.

9……W 2 Niedzielę Wielkanocną obchodzone jest  Święto Patronalne Caritas. W tym dniu rozpoczyna się  także 80. Tydzień Miłosierdzia. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek naszą Caritas Diecezjalną, która prowadzi wiele dzieł charytatywnych.