Ogłoszenia 31.01.2021 – 4 Niedziela Zwykła

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w piątek – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy, męczennicy

– w sobotę  – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

1… We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.  Tego dnia gromadzimy się w świątyniach z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić. Święto to przypomina nam prawdę, że Chrystus jest światłością świata i naszym światłem w życiu. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli tych, którzy złożyli śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Taca zbierana jest w tym dniu na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. Msze św. o godz. 7.45,  11.00,  17.00.

2….W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa adoracyjna  za kapłanów i powołania kapłańskie.

3… W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu oraz modlitwa w intencji misji. Po nabożeństwie spotkanie z kołami różańcowymi.

4…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

5… W okolicach Święta ofiarowania Pańskiego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego zapraszam chłopców z trzecich klas wraz z rodzicami w sobotę na godz. 10.00, a dziewczynki na godz. 11.00. Przynieśmy ze sobą świece chrzcielne.

6… W tym miesiącu zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zapraszaliśmy parafian do udziału we Mszy św. w waszych intencji. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestniczącym w niej, tym także, którzy łączyli się w modlitwie z nami zostając w domach. Dziękujemy za złożone ofiary, które w całości przeznaczone są na utrzymanie parafii, kościoła i plebanii. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, gdyż pandemia niesie ze sobą obawę o przyszłość ,lęk nie tylko o zdrowie i życie, ale także o pracę i środki do życia.

7…. Przed tygodniem złożyliśmy na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji 1450 zł. Bóg zapłać.

Numer konta parafialnego      56 1240 1372 1111 0010 4652 1023