Ogłoszenia 30.11.2022 – 31 Niedziela Zwykła

– w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

1… We wtorek  przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane, tzn. mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Uczyńmy to na cmentarzu, bądź w kościele. W naszym kościele Msze św. o godz. : 7.45,  9.30,  11.00.

2…..W środę  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze św. o godz. : 7.45… 9.30  i 17.00. O  godz. 17.00 – procesja  z pięcioma stacjami wokół kościoła. Po każdej stacji  wypominki oraz dziesiątek różańca. Po procesji Msza św.  Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Pozostałe warunki to: odmówienie Ojcze nasz, wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencji sprawy, którą Ojciec św. nosi w swoim sercu.

3…. W czwartek pierwszy miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 wypominki jednorazowe i modlitwa w intencji zmarłych kapłanów, w szczególności posługujących w naszej parafii. Zapraszamy do modlitwy. W sposób szczególny zapraszamy Grono Przyjaciół Seminarium.

4…. W czwartek o godz. 17.45 przymiarka strojów komunijnych. Zapraszamy więc dzieci klasy 3 i ich rodziców.

5… W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, wypominki jednorazowe i modlitwa za zmarłych w tym roku naszych parafian. Zapraszamy do modlitwy. Po Mszy św. spotkanie z Kołami Różańcowymi.

6…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

7… Po Mszy św. o godz. 17.00 wypominki jednorazowe i modlitwa za zmarłych.

8… W ubiegłą niedzielę na cele misyjne zebraliśmy na tacę 2200 zł. Bóg zapłać.

9….W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi komunijnymi.