Ogłoszenia 30.05.2021- Uroczystość Trójcy Świętej

** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP

– we wtorek wspomnienie Św. Justyna, męczennika

– w sobotę wspomnienie św. Bonifacego biskupa, męczennika

1…. Wczoraj zakończyliśmy w naszej parafii peregrynację obrazu Św. Józefa. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tych dniach indywidualnie bądź wspólnotowo włączyli się do modlitwy. Dziękujemy za udział w nabożeństwach wieczornych, w adorację, czuwanie, za złożone ofiary. Ufamy, że ten czas łaski wyda owoce wiary, nadziei, miłości w życiu naszym osobistym, rodzinnym, parafialnym i Kościoła. Delegacja naszej wspólnoty odwiozła obraz do parafii p.w. Św. Stanisława, biskupa, męczennika w Kielcach.

2….. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy do modlitwy i litanii ku czci Serca Jezusowego codziennie po  Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.30.

3….W czwartek  – Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.45, 9.30, 11.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy.

W związku z tą uroczystością serdecznie prosimy:

– o dekorację ołtarzy parafian mieszkających na: Słowiku, Sitkówce, Trzciankach i Zagrodach;

– o niesienie przez mężczyzn baldachimu i feretronu.

Biorąc udział we Mszy św. i procesji pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych, szczególnie o założeniu maseczki w kościele oraz o zachowaniu odległości od innych uczestników procesji.

Codziennie w tzw. Oktawie na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy w procesji Eucharystycznej oddawać cześć Bogu. Zapraszamy do modlitwy.

4… W piątek 1 czerwca Dzień Dziecka. Życzymy im Bożego błogosławieństwa, samych radosnych chwil  oraz mądrych, wspaniałych, kochających rodziców i przewodników na drogach życia.

5…. W piątek pierwszy miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego. Po nabożeństwie spotkanie z Kołami Różańcowymi naszej parafii.

6.. W sobotę – pierwszą miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy.

7….W przyszłą niedzielę wolontariusze  Caritas po Mszach św. będą zbierać datki na utrzymanie  kieleckiego hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty.

8…» Katolickie Liceum Ogólnokształcące im św. Stanisława Kostki w Kielcach ogłasza nabór do klas pierwszych. Liceum objęte jest naborem w systemie elektronicznym. O przyjęciu decydują punkty zdobyte na egzaminie ósmoklasistów oraz za oceny i inne osiągnięcia. 

Szczegóły na stronie rekrutacyjnej liceum WWW.KOSTKA-KIELCE.pl. «

9…Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Żywego Różańca 04 – 05 czerwca 2021 roku na Jasną Górę. Jest możliwość wspólnego wyjazdu autokarem (więcej informacji na stronie diecezjalnej https://www.diecezja.kielce.pl/pielgrzymka-roz-zywego-rozanca lub pod nr tel. 502429800.

10.. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca, która nie odbyła się w maju 2020 roku ze względu na pandemię, będzie miała miejsce 17 – 24 września 2021 roku. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji: https://www.diecezja.kielce.pl/sites/default/files/ks._zygmunt_-_fatima_i_santiago_2021_-_8_dni.pdf