Ogłoszenia 3.03.2024 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

*** w liturgii: w poniedziałek święto św. Kazimierza, królewicza

1… Dziękujemy rekolekcjoniście, ks. Tomaszowi Rusieckiemu za obecność w naszej wspólnocie, za modlitwę i głoszone Słowo Boże.

Program rekolekcji 3 – 5 marca

Niedziela 3.03.

7.45   Msza św. z nauką ogólną

11.00 Msza św. z nauką ogólną

12.30 Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

Poniedziałek 4.03.

11.00 Msza św. z nauka ogólną

12.00 spotkanie z młodzieżą licealną

Wtorek 5.03

11.00 Msza św. z nauka ogólną

Spowiedź wtorek 5 marca

9.00 – 12.00   oraz  16.30 – 18.00

2…. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci klas 3 – komunijnej oraz ich rodziców na poświęcenie książeczek do nabożeństwa. Książeczki zakupujemy we własnym zakresie.

3…..Od dziś możemy nabywać baranki Caritas, które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Baranki wykonane są z białej czekolady. Dochód z ofiar za baranki przeznaczony zostanie na wsparcie  dzieci z rodzin z trudnościami i na letni wypoczynek dla nich.. Cena minimalna baranka to 8 zł.

4… Ofiary na kwiaty do  Grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy : Sitkówki przy ,, Przychodni’’ i Bloku 33. Bóg zapłać.

5….Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin zaprasza na spotkanie poświęcone tematowi „POJEDNANIA w małżeństwie i rodzinie”.  Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych problemem, jak sobie radzić w sytuacjach kryzysu i jak pomagać innym, których te zjawiska dotykają; jak wspierać osoby szukające pomocy w ratowaniu małżeństwa i rodziny przed rozpadem. Konferencja odbędzie się w sobotę 9 marca 2024 r. o godz. 10.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Gościem spotkania będzie paulin, o. dr Nikodem KILNAR z Jasnej Góry.

6….. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności : śp. Władysława Dach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..