Ogłoszenia 28.05.2023 – Zesłanie Ducha Św.

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

– w środę święto  Nawiedzenia NMP

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– w sobotę wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

– w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy

1… Apostolat Maryjny zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne.

2….. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy do modlitwy i litanii ku czci Serca Jezusowego codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.30.

3….. W czwartek Dzień Dziecka. Składamy im najlepsze życzenia.

4….Komunikat. W poniedziałek – 5 czerwca 2023 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XVI Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego      i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 32 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30 – modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz      zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie

11.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka

12.00 – część artystyczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkanie ks. Jan Jagiełka  Diecezjalny Duszpasterz     Osób Niepełnosprawnych               †Andrzej Kaleta Wikariusz Generalny

5…Komunikat….Mając na uwadze Dekret Biskupa Kieleckiego ustanawiający Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany Nr OA – 42/18 z dnia 4 maja 2018 r. oraz Regulamin Diecezjalnego Funduszu Remontowo-Budowlanego Nr OA – 43/18 z dnia 4 maja 2018 r., proszę, aby w niedzielę 4 czerwca 2023 r. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek w parafiach diecezji kieleckiej, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Zbiórka ta zastępuje ofiary zbierane na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Ofiarodawcom z serca błogosławię † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI

6….Komunikat zapowiadający Marsz dla Życia i Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę – 4 czerwca – w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki!„. Wydarzenie będzie poświęcone homilii Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszonej w Masłowie 3 czerwca 1991 r. Poprzez udział w Marszu uczestnicy pragną opowiedzieć się po stronie życia i tym samym potwierdzić znaczenie podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz wartości rodziny.

Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej, rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00, której będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny i przejdą ulicami centrum Kielc do Parku Miejskiego. Zwieńczeniem Marszu będzie festyn przy muszli koncertowej Parku Miejskiego.

Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny. Szczególną zachętę kieruję do rodzin z dziećmi. Wszystkich Diecezjan zachęcam do modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego i rodziny oraz promowania tych wartości w swoich środowiskach.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom marszu oraz wszystkim zaangażowanym w obronę życia i rodziny z serca błogosławię.

Wasz biskup † Jan Piotrowski