Ogłoszenia 28.01.2024 – 4 Niedziela Zwykła

*** W liturgii w tym tygodniu:

– we środę wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana

1…. W czwartek 1 – szy miesiąca o godz. 17.00 modlimy się w intencji powołań do służby Bożej. Zapraszamy do modlitwy Grono Przyjaciół Seminarium oraz ,, Margaretki’’.

2… W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.  Tego dnia gromadzimy się w świątyniach z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić. Święto to przypomina nam prawdę, że Chrystus jest światłością świata i naszym światłem w życiu. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli tych, którzy złożyli śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Taca zbierana jest w tym dniu na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych w naszej diecezji, czyli:

Sióstr Bernardynek w Chęcinach,

Sióstr Bernardynek w Świętej Katarzynie

Sióstr Karmelitanek w Kielcach

Sióstr Norbertanek w Imbramowicach.

Msze św. w tym dniu o godz.  7.45,  9.30,  17.00.

Na Mszę św. o godz.  17.00  w tym dniu zapraszamy dzieci klasy 3, przygotowujące się do I Komunii św. ze świecami.  Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

3… W tym tygodniu  I piątek miesiąca, który przypada w święto MB Gromnicznej.  Po Mszy św. o godz. 17.00  wystawienie Najśw. Sakramentu z litanią do serca Jezusowego  oraz modlitwa w intencji misji.

3…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

4…. Od lutego wracamy do Mszy św. codziennej o godzinie 17.00.

5….Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:  dni powszednie wizyta  od godz. 17.00.

29 stycznia/ poniedziałek/         -1 ksiądz – Słowik i  Chorzowska przy

przejeździe