Ogłoszenia 27.06.2021 – 13 Niedziela Zwykła

– we wtorek Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła

– w sobotę święto św. Tomasza, apostoła

1…W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Do modlitwy intencji kapłanów i powołanych do służby Bożej na  Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy w szczególności Grono Przyjaciół Seminarium.

2…. W piątek pierwszy miesiąca nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusa o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. Do udziału w nabożeństwie zapraszamy szczególnie dzieci, które niedawno przystąpiły do i Komunii św. Po nabożeństwie spotkanie z kołami różańcowymi.

3….W   sobotę – pierwszą miesiąca o godz. 7.00 rano zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi.

4…. W okresie wakacji w niedzielę nie będzie sprawowana  Msza św. o godz. 12.30.

5…. W czwartek dzień imienin ks. Bpa Mariana Florczyka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

6… Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem możemy ofiarą pieniężną możemy wesprzeć p. Mariusza Wierzbickiego.

7…Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

8…..Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach organizuje rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej, która ukończyła 18 rok życia. W tym roku odbędą się w dniach 5-8 lipca w budynku WSD. Udział w rekolekcjach powołaniowych jest bezpłatny. W załączniku przesyłam plakat. Zgłoszenia proszę kierować na adres email: quovadis.kielce@gmail.com

9…. Komunikat biskupa kieleckiego

,,W przeżywanym obecnie roku św. Józefa i rodziny nie ustajemy w modlitwie, aby rodziny naszej diecezji kieleckiej były szkołą wiary, szlachetnych obyczajów i życia według Ewangelii. Z tym większą radością pragniemy poinformować, że zbliża się wyjątkowe wydarzenie. 17 lipca br. (sobota) o godz. 11.00 na Rynku w Daleszycach będzie miała miejsce koronacja Obrazu Matki Bożej Daleszyckiej (Szkaplerznej) mocą i powagą Papieża Franciszka. Uroczystej Mszy Świętej koronacyjnej będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Wraz z Księdzem Kanonikiem Tadeuszem Cudzikiem, proboszczem parafii w Daleszycach, serdecznie zapraszamy na uroczyste nałożenie koron papieskich na skronie Jezusa i Maryi na słynącym łaskami wizerunku, który otoczony jest wielowiekową czcią wiernych. Niech Matka Boża Szkaplerzna z Daleszyc wyprasza u swojego Syna wszystkim wiernym naszej diecezji potrzebne łaski.

† Jan Piotrowski, biskup kielecki

ks. Tadeusz Cudzik, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach

10….Komunikat Kurii w Kielcach

,,Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, będzie przeżywana w tym roku jako Święto Papieskie. Z tej okazji, 29 czerwca o godzinie 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach, Ksiądz Biskup Jan Piotrowski odprawi Mszę Świętą w intencji Ojca Świętego Franciszka. W łączności ze swoim pasterzem, niech wszystkie parafie Diecezji Kieleckiej włączą się w tę modlitwę, wypraszając dary potrzebne do pełnienia posługi Piotrowej. Będzie to wyrazem oddania i serdecznej pamięci o Ojcu Świętym ze strony pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce.

Ofiary składane tego dnia podczas każdej Mszy Świętej przeznaczone są na cele Stolicy Świętej. ‘’

11… Komunikat biskupa kieleckiego

Drodzy Diecezjanie!

Kilka dni temu gwałtowna burza wyrządziła wiele szkód mieszkańcom części Województwa Małopolskiego i Świętokrzyskiego. Wiele rodzin poniosło znaczne straty materialne. Wierni ci liczą na akt solidarności z naszej strony.

Ewangeliczna zasada „jeden drugiego brzemiona noście” (Ga 6,2), mimo naszych niedostatków, zachęca nas, aby podjąć wyzwanie solidarności z poszkodowanymi.

Zatem zwracam się z serdeczną prośbą do Czcigodnych Księży Proboszczów oraz wszystkich wiernych diecezji kieleckiej: w niedzielę 27 czerwca lub w niedzielę 4 lipca 2021 r. podczas każdej Mszy Świętej we wszystkich parafiach módlmy się za poszkodowanych, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę datków dla nich.

Uprzejmie proszę, aby zebrane środki wpłacić na konto Diecezji Kieleckiej: 59 1240 1372 1111 0000 1249 1269, z dopiskiem POMOC, albo do kasy kurialnej.

Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi zdołamy wesprzeć naszych braci i siostry, którzy znaleźli się w potrzebie.

Wszystkim wiernym z serca błogosławię  Wasz Biskup† Jan Piotrowski