Ogłoszenia 27.02.2022 – 8 Niedziela Zwykła

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w piątek Św. Kazimierza, królewicza

1….Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Według Katechizmu Kościoła Katolickiego czasem pokuty jest Wielki Post i każdy piątek w ciągu roku. W nadchodzącym czasie pokutę czynimy przez : post zwłaszcza w piątki, modlitwę i jałmużnę czyli czyny miłosierdzia wobec potrzebujących. W kościele po prawej stronie od wejścia znajduje się puszka z napisem ,, jałmużna’’ do której możemy składać ofiary na rzecz potrzebujących naszej parafii. Przeżyjmy ten czas w skupieniu, wyciszeniu, abyśmy z większą radością oczekiwali Wielkanoc. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.

• Gorzkie Żale w niedziele  o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa  dla dorosłych w piątki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 18.00

2…..W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00,  11.00,  17.00, 18.30. Jest to dzień ścisłego postu. Pamiętajmy, że istotą postu jest nawrócenie, czyli – jak powie prorok Izajasz – ,, uniżenie duszy przed Bogiem’’.

3….. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Warunkami są: przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencjach, które Ojciec św. nosi w swym sercu.

4.. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

5… W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msza św. do Serca Jezusowego po Drodze Krzyżowej. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu oraz modlitwa w intencji misji. Po nabożeństwie spotkanie z kołami różańcowymi.

6…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

7… Komunikat na Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu/Kielce, dnia 25 lutego 2022

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 55. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasłem przewodnim są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.

Według najnowszych badań napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną wśród młodzieży w Polsce. Województwo świętokrzyskie znalazło się w czołówce województw naszej Ojczyzny, w których najwięcej spożywa się alkoholu. Negatywnych konsekwencji braku trzeźwości doświadcza wiele rodzin naszej diecezji.

Dlatego na progu Wielkiego Postu podejmijmy abstynencję od napojów alkoholowych, jako drogę prowadzącą do wolności nas i naszych bliskich. Módlmy się o trzeźwość dla członków rodzin z problemem alkoholowym, bo oni najbardziej tego daru potrzebują.

W piątek – 4 marca o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Drodze Krzyżowej z Nowej Słupi na Święty Krzyż w intencji trzeźwości. Po jej zakończeniu zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Kalety.

Ks. Kamil Banasik Duszpasterz Trzeźwości i Ks. Mirosław Cisowski Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa

Diecezji Kieleckiej

8….Komunikat /Kielce, dnia 25 lutego 2022 r.

,,Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby Środa Popielcowa była dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności
z narodem ukraińskim w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę.

Ponadto zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek w najbliższą niedzielę 27 lutego
i w Środę Popielcową 2022 r. na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska za pośrednictwem Caritas Diecezjalnej. Ofiary przekazujemy do Caritas Kieleckiej – wpłaty
w sekretariacie lub na konto: ING Bank Śląski 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811
z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

† Andrzej Kaleta Wikariusz Generalny