Ogłoszenia 26.12.2021 – Niedziela Świętej Rodziny

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek  święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

– we wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników

     Drodzy parafianie!  Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia. Niech Bóg, który stał się człowiekiem i narodził się jako Dziecię wszystkim wam błogosławi, udziela radości i pokoju. Niech was darzy w tych trudnych czasach swoją łaską i napełnia nadzieją, bożą nadzieją. Szczęść Boże.

   Duszpasterze: proboszcz ks. Jerzy Piwowarczyk, wikariusz ks. Arkadiusz Karczyński

1…. Pragnę podziękować osobom, które przygotowały dekoracje adwentowe, ubierały choinkę oraz szopkę. Dziękuję za udział w roratach dzieciom i dorosłym. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji zakupu świecy ,, Caritas’’ i przy opłatkach.

2…..W piątek ostatni dzień starego roku 2021. O godz. 17.00 będziemy celebrować Mszę św. z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Podziękujemy Bogu za wszelkie otrzymane łaski i przeprosimy za popełnione grzechy. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

3… Komunikat biskupa kieleckiego, Kielce, dnia 20 grudnia 2021 r.

 Drodzy Diecezjanie,

            Mając na uwadze dobro duchowe wiernych powierzonych mej pasterskiej trosce oraz odpowiadając na prośby i zapytania dotyczące konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia 2021 r., zachowując przepisy kan. 88 KPK, niniejszym udzielam wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia 2021 r.

Jednocześnie zachęcam tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

† Jan Piotrowski biskup kielecki

4….. W sobotę rozpoczynamy Nowy Rok 2022. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane. Uczestnictwem w Eucharystii oddajmy Bogu chwałę wielbiąc Matkę Jezusa. Porządek nabożeństw jak w niedziele.

5…. Początek roku to czas wizyt duszpasterskich w domach. Ze względu na obecną pandemię będzie miała inny, nietradycyjny charakter, choć znany z ubiegłego roku . W tym roku będziemy się spotykać w naszej świątyni na modlitwie prosząc o błogosławieństwo dla Was. Przez cały styczeń  będziemy  zapraszać na wieczorną Mszę św. mieszkańców poszczególnych ulic. 

6…Na naszej stronie internetowej i w naszej gazetce parafialnej ,, Credo’’ znajdziemy porządek Mszy św. z błogosławieństwem mieszkańców. Na te Msze św. zapraszamy od 4 stycznia. Od poniedziałku do piątku na godz. 18.00, w sobotę na godz. 9.00 lub 10.00. Podczas Mszy św. otrzymamy specjalne foldery oraz buteleczki z wodą święconą. Po powrocie dokonajmy błogosławieństwa naszych domów i mieszkań.