Ogłoszenia 26.09.2021 – 26 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– we wtorek  wspomnienie św. Wacława, męczennika

– w środę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała

–  w czwartek wspomnienie św. Hieronima, biskupa, doktora Kościoła

– w sobotę wspomnienie Św. Aniołów Stróżów

…. W piątek obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze św. o godz. 7.45, 11.00 . Po południu wyjątkowo o godz. 18.00 uroczysta  Msza św. z procesją, błogosławieństwem płatków róż. Zapraszamy do udziału i modlitwy. Różaniec wyjątkowo o rano o godz. 7.30. Do odpustu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się Nowenną ku czci Św. Teresy.

1.. Przed nami  październik – miesiąc modlitwy różańcowej.  Niech w tym czasie płynie do nieba modlitwa różańcowa zanoszona w wielu naszych intencjach.. W dni powszednie będziemy modlić się na różańcu po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele i indywidualnej w naszych domach.

2…W środę na Mszę św. o godz. 17.00  i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

3…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

4…. W najbliższą sobotę 2 października odbędzie się 13 Pielgrzymka Róż Żywego Różańca w Bazylice Katedralnej. Początek spotkania o godz. 9.30. Kulminacyjnym punktem  pielgrzymki będzie celebrowana Msza św. o godz. 12.00 z udziałem nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Salvatore Penacchio. Wszystkie Koła Różańcowe naszej parafii zapraszam do udziału w pielgrzymce. Dojazd we własnym zakresie.

5….Duszpasterstwo Prawników Diecezji Kieleckiej zaprasza do udziału w 42 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Prawników na Jasną Górę, która odbędzie się 2 października 2021 r. W programie m.in.:

9.30 – Droga Krzyżowa; 11.00 – Eucharystia; 12.30 – konferencja „Przesłanie Prymasa Stefana Wyszyńskiego do prawników” „

ks. Piotr Muszyński

6…. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.  Prosimy rodziców tych dzieci o zakup różańców we własnym zakresie.

7…..,,Kuria Diecezjalna w Kielcach przychylając się do prośby Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, zwraca się z prośbą o podanie w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę 26 września 2021 r. informacji przypominającej o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r., który trwa do 30 września br.

Przychylając się do prośby Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego zwracamy się z prośbą do osób, które jeszcze się nie spisały, aby wypełniły ten spisowy obowiązek. Niniejszy spis można dokonać na stronie internetowej spis.gov.pl, lub dzwoniąc na nr telefonu 22 279 99 99, lub odbierając telefon od Rachmistrza. ‘’

† Andrzej Kaleta Wikariusz Generalny

8…Pewna osoba pragnąca zachować anonimowość podarowała dwa złote serca jako wota dziękczynne. Zostaną one uroczyście  wpięte w obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.. 11.00. Ofiarodawcy składamy serdeczne Bóg zapłać.