Ogłoszenia 26.06.2022 – 13 Niedziela Zwykła

– we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa, męczennika

1…. W środę Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów. Taca w tym dniu zbierana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2…. W piątek pierwszy miesiąca nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusa o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. Do udziału w nabożeństwie zapraszamy szczególnie dzieci, które niedawno przystąpiły do i Komunii św.

3….W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 7.00 przy wystawionym Najśw. Sakramencie  różaniec i rozmyślanie. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

4…. ,,6 lipca 2022 r., we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, odbędzie 57 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. W programie pielgrzymki: o 9.20 różaniec, konferencja dla chorych, koncert kwartetu smyczkowego „Akademos”, Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Adriana Galbasa Nabożeństwo lurdzkie.                             Serdecznie zapraszamy na tę pielgrzymkę’’.

ks. Jan Jagiełka, Diecezjalny Duszpasterz Chorych i Niepełnosprawnych

5….Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.

6……Rozpoczynają się wakacje, czas urlopów, odpoczynku. Życzymy wszystkim nabrania sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św., pamiętajmy o chrześcijańskim spędzaniu wolnego czasu.

7…. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 12.30